Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   5.21   0   94.96   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   15.4
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   7.15   8.88
Józefa Piłsudskiego   7.27   9.26
Tytusa Chałubińskiego   9.66   12.13
Zofii i Witolda Paryskich   9.27   11.88
Kuźnice   10.92   13.73
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   2.94   3.6
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Pon. 20.05 11:00
Zachmurzenie
18° / 9° zachmurzenie duże
Wt. 14:00
Deszczowo
18°
Śr. 14:00
Deszczowo
14°
Czw. 14:00
Deszczowo
10°
Pt. 14:00
Deszczowo
16°
Sob. 08:00
Zachmurzenie
15°
Zdjęcie promujące Zakopane

Nagrody Burmistrza 2020

Jan Gąsiorowski

Jest Pan znakomitym trenerem, wychowawcą wielu pokoleń młodych skoczków, m.in. Mistrza Olimpijskiego z Sapporo - Wojciecha Fortuny i brązowego medalisty Mistrzostw Świata FIS w 1970 roku - Stanisława Gąsienicy Daniela.

Pańskie zaangażowanie w pracę, poświęcony czas, pomysły i pomoc w rozwoju sportowych i edukacyjnych uzdolnień młodego pokolenia pozwoliło na wygraną nie jednemu zawodnikowi. Niejednokrotnie było to zwycięstwo nie w zawodach sportowych, ale w codziennym życiu. To dzięki Pana zaangażowaniu młodzi ludzie odnosili sukcesy sportowe, nie zaniedbując jednocześnie edukacji.

Dziękujemy za wieloletnią pracę w klubie sportowym TS Wisła na rzecz młodych Zakopiańczyków, za okazane serce i życzliwość.

Uznając te zasługi przyznaję Panu Nagrodę Burmistrza AD 2020.

Leszek Dorula
Burmistrz Miasta Zakopane


Zbigniew Moździerz

Jest Pan człowiekiem o wszechstronnym wykształceniu, które pozwoliło na wieloletnią pracę na rzecz Zakopanego, nie tylko w Muzeum Tatrzańskim. To dzięki opracowanej przez Pana dokumentacji i programom konserwatorskim wiele obiektów naszego miasta pozostało w przestrzeni, i uzyskało piękny wygląd, m.in. willa „Koliba”, kościół pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, kaplica Najświętszego Serca Jezusowego z Jaszczurówki, gmach Muzeum Tatrzańskiego, a także wille: Pod Jedlami, Witkiewiczówka, Budrysówka, Koszysta, Jutrzenka, Czerwony Dwór, Opolanka, Warszawianka, Oksza, Jadwiniówka, czy 56 tatrzańskich szałasów.

Jesteśmy wdzięczni za badanie i dokumentowanie historii regionu: zabytkowych obiektów architektury drewnianej, tatrzańskiego budownictwa pasterskiego, podhalańskiego budownictwa ludowego, stylu zakopiańskiego, regionalnej architektury okresu międzywojennego i powojennego, sakralnej architektury Podtatrza. Dziękujemy za publikacje, wykłady, prezentacje, udział w konferencjach naukowych, organizacje wystaw, spotkań i promocji książek.

Stworzony przez Pana Szlak Stylu Zakopiańskiego i Szlak Znakomitych Zakopiańczyków są bardzo często wykorzystywane przez przewodników i jeszcze chętniej odwiedzane przez przyjeżdżających pod Tatry gości.

Przede wszystkim dziękujemy jednak za serce i życzliwość, które okazuje Pan każdemu napotkanemu człowiekowi, a także za skromność i pokorę, które są godne naśladowania.

Jako wyraz wdzięczności za działanie na rzecz Zakopanego przyznaję Panu Nagrodę Burmistrza AD 2020.

Leszek Dorula
Burmistrz Miasta Zakopane


Marta Walczak- Stasiowska

Jest Pani znakomitą twórczynią ludową, kultywującą tradycje podhalańskie, przekazane przez Ojca – Zdzisława Walczaka. W Pani obrazkach malowanych na szkle, można zobaczyć góralskie sceny rodzajowe, a także wielu Świętych. Barwne Madonny, których sukienki nawiązują do regionalnego zdobnictwa, są rozpoznawalne w całym świecie. Dziękujemy za tę ogromną pracę na rzecz kultury, a także promocji Zakopanego.

Jesteśmy także wdzięczni za organizację warsztatów dla Osób z niepełnosprawnościami, za okazaną cierpliwość, serdeczność i wielkie serce.

Pani działalność społeczna w Związku Podhalan Oddział Zakopane, Stowarzyszeniu Twórców Ludowych i Stowarzyszeniu Miłośników Kultury Ludowej
w Rabce jest nie do przecenienia.

Dziękujemy również za każde dobre słowo, gest, uśmiech i oddanie dla pacjentów. Za stworzenie krótkoterminowej rodziny zastępczej, za okazaną Dzieciom miłość, aż do chwili adopcji.

Jako wyraz wdzięczności za działanie na rzecz Zakopanego, życząc realizacji kolejnych planów, przyznaję Pani Nagrodę Burmistrza AD 2020.

Leszek Dorula
Burmistrz Miasta Zakopane


(APM)