Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   19.25   481.46   85.35   10.35
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   26.65
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   33.26   42.97
Józefa Piłsudskiego   24.79   32
Tytusa Chałubińskiego   29.02   37.75
Zofii i Witolda Paryskich   28.72   40.79
Kuźnice   27.34   36.26
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   3.13   3.57
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Czw. 09.02 16:00
Zachmurzenie
-1° / -12° pochmurnie
Pt. 13:00
Zachmurzenie
-1°
Sob. 13:00
Śnieg
Nd. 13:00
Zachmurzenie
-1°
Pon. 13:00
Zachmurzenie
Wt. 13:00
Zachmurzenie
Zdjęcie promujące Zakopane

Nagrody Burmistrza 2018


Zofia Kubiniec-Stanuch – regionalistka, konferansjerka i kierowniczka Zespołu im. Klimka Bachledy.

Jest Pani znakomitą opiekunką domowego ogniska oraz instruktorką zespołów góralskich i znawczynią folkloru Górali Podhalańskich. Pani praca jako konferansjera wielu wydarzeń regionalnych na Podhalu jest zawsze profesjonalna, skromna i radosna. Szczególnie jednak chciałbym podziękować za Pani pracę na rzecz społeczności zakopiańskiej, jako kierownika zespołu im. Klimka Bachledy, zarówno grupy dziecięcej, młodzieżowej jak i dorosłej. Kultywowanie i przekazywanie tradycji naszych Ojców kolejnym pokoleniom świadczy o Pani ogromnym sercu i zaangażowaniu. Dziękuję również za promowanie Zakopanego w świecie poprzez udział w licznych festiwalach i koncertach. Mieszkańcy Zakopanego są Pani również wdzięczni za pracę na rzecz największego wydarzenia pod Giewontem jakim jest Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich, z którym związana jest Pani przez lata, zarówno jako jego uczestniczka, konferansjerka, gospodarz, a także Członek Rady Artystycznej. Jako wyraz wdzięczności za działanie na rzecz Zakopanego przyznaję Pani Nagrodę Burmistrza AD 2018.
Leszek Dorula - Burmistrz Miasta Zakopane


Apoloniusz Rajwa - przewodnik tatrzański, nauczyciel, ratownik TOPR, dziennikarz, autor licznych artykułów o tematyce górskiej. 

Jest Pan znakomitym przewodnikiem tatrzańskim, nauczycielem, ratownikiem TOPR, redaktorem artykułów o tematyce górskiej. Pana wiedza na temat Tatr oraz gmin wokół nich położonych zaowocowała organizacją licznych konkursów dla dzieci i młodzieży, a co za tym idzie, zainteresowaniem ich tematem małej Ojczyzny. Dziękujemy za każdy artykuł prasowy mówiący o ludziach gór, ich przeżyciach, pasji i wielkich przygodach. Szczególnie za pamięć o tych, którzy odeszli. Pana opowieść o przewodniczkach tatrzańskich podczas Festiwalu „Inspirowane Górami” była tego znamienitym przykładem. Jesteśmy także wdzięczni za Pana serce i chęć niesienia pomocy innym. Służba na rzecz drugiego Człowieka, którego życie i zdrowie jest zagrożone wymaga wiele odwagi, poświęcenia i zapomnienia o własnych słabościach. Szczególnie teraz, kiedy jest Pan nestorem zakopiańskiego przewodnictwa i ratownictwa. Uznając te zasługi przyznaję Panu Nagrodę Burmistrza AD 2018.
Leszek Dorula - Burmistrz Miasta Zakopane

dr Marcin Zieliński - dyrektor Szpitala Specjalistycznego Chorób Płuc w Zakopanem, który opracował precyzyjną metodę diagnozowania raka płuc TEMLA.

Jest Pan znakomitym dyrektorem Szpitala Chorób Płuc w Zakopanem, zespół ludzi pod Pana przewodnictwem wspaniale sprawdza się podczas organizacji pracy, jak również we współpracy z pacjentami. W Państwa placówce odczuwalna jest atmosfera spokoju i życzliwej opieki nad pacjentem. Jesteśmy wdzięczni za opracowanie przez Pana metody leczenia raka płuc zwanej metodą TEMLA, daje ona nadzieję wielu pacjentom oraz ich bliskim. To dzięki Pana pracy i zaangażowaniu wielu chirurgów z całego świata mogło pomóc pacjentom, wykorzystując wymyślone przez Pana narzędzie. Dziękujemy także za działanie na rzecz promocji Zakopanego poprzez popularyzację opracowanej i wdrożonej przez Pana metody podczas kongresów naukowych i osobistych spotkań. W uznaniu zasług przyznaję Panu Nagrodę Burmistrza AD 2018.
Leszek Dorula - Burmistrz Miasta Zakopane


(APM)