Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   8.55   0   82.34   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   12.02
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   1.97   2.55
Józefa Piłsudskiego   2.96   3.93
Tytusa Chałubińskiego   3.84   5.07
Zofii i Witolda Paryskich   4.06   5.64
Kuźnice   4.18   5.41
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   0.85   1.1
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Sob. 25.05 11:00
Zachmurzenie
18° / 9° zachmurzenie duże
Nd. 14:00
Deszczowo
17°
Pon. 14:00
Deszczowo
16°
Wt. 14:00
Deszczowo
17°
Śr. 14:00
Deszczowo
13°
Czw. 08:00
Deszczowo
14°
Zdjęcie promujące Zakopane

Nagrody Burmistrza 2018


Zofia Kubiniec-Stanuch – regionalistka, konferansjerka i kierowniczka Zespołu im. Klimka Bachledy.

Jest Pani znakomitą opiekunką domowego ogniska oraz instruktorką zespołów góralskich i znawczynią folkloru Górali Podhalańskich. Pani praca jako konferansjera wielu wydarzeń regionalnych na Podhalu jest zawsze profesjonalna, skromna i radosna. Szczególnie jednak chciałbym podziękować za Pani pracę na rzecz społeczności zakopiańskiej, jako kierownika zespołu im. Klimka Bachledy, zarówno grupy dziecięcej, młodzieżowej jak i dorosłej. Kultywowanie i przekazywanie tradycji naszych Ojców kolejnym pokoleniom świadczy o Pani ogromnym sercu i zaangażowaniu. Dziękuję również za promowanie Zakopanego w świecie poprzez udział w licznych festiwalach i koncertach. Mieszkańcy Zakopanego są Pani również wdzięczni za pracę na rzecz największego wydarzenia pod Giewontem jakim jest Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich, z którym związana jest Pani przez lata, zarówno jako jego uczestniczka, konferansjerka, gospodarz, a także Członek Rady Artystycznej. Jako wyraz wdzięczności za działanie na rzecz Zakopanego przyznaję Pani Nagrodę Burmistrza AD 2018.
Leszek Dorula - Burmistrz Miasta Zakopane


Apoloniusz Rajwa - przewodnik tatrzański, nauczyciel, ratownik TOPR, dziennikarz, autor licznych artykułów o tematyce górskiej. 

Jest Pan znakomitym przewodnikiem tatrzańskim, nauczycielem, ratownikiem TOPR, redaktorem artykułów o tematyce górskiej. Pana wiedza na temat Tatr oraz gmin wokół nich położonych zaowocowała organizacją licznych konkursów dla dzieci i młodzieży, a co za tym idzie, zainteresowaniem ich tematem małej Ojczyzny. Dziękujemy za każdy artykuł prasowy mówiący o ludziach gór, ich przeżyciach, pasji i wielkich przygodach. Szczególnie za pamięć o tych, którzy odeszli. Pana opowieść o przewodniczkach tatrzańskich podczas Festiwalu „Inspirowane Górami” była tego znamienitym przykładem. Jesteśmy także wdzięczni za Pana serce i chęć niesienia pomocy innym. Służba na rzecz drugiego Człowieka, którego życie i zdrowie jest zagrożone wymaga wiele odwagi, poświęcenia i zapomnienia o własnych słabościach. Szczególnie teraz, kiedy jest Pan nestorem zakopiańskiego przewodnictwa i ratownictwa. Uznając te zasługi przyznaję Panu Nagrodę Burmistrza AD 2018.
Leszek Dorula - Burmistrz Miasta Zakopane

dr Marcin Zieliński - dyrektor Szpitala Specjalistycznego Chorób Płuc w Zakopanem, który opracował precyzyjną metodę diagnozowania raka płuc TEMLA.

Jest Pan znakomitym dyrektorem Szpitala Chorób Płuc w Zakopanem, zespół ludzi pod Pana przewodnictwem wspaniale sprawdza się podczas organizacji pracy, jak również we współpracy z pacjentami. W Państwa placówce odczuwalna jest atmosfera spokoju i życzliwej opieki nad pacjentem. Jesteśmy wdzięczni za opracowanie przez Pana metody leczenia raka płuc zwanej metodą TEMLA, daje ona nadzieję wielu pacjentom oraz ich bliskim. To dzięki Pana pracy i zaangażowaniu wielu chirurgów z całego świata mogło pomóc pacjentom, wykorzystując wymyślone przez Pana narzędzie. Dziękujemy także za działanie na rzecz promocji Zakopanego poprzez popularyzację opracowanej i wdrożonej przez Pana metody podczas kongresów naukowych i osobistych spotkań. W uznaniu zasług przyznaję Panu Nagrodę Burmistrza AD 2018.
Leszek Dorula - Burmistrz Miasta Zakopane


(APM)