Jakość powietrza
Brak danych
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   -   -   -   -
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   -
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   15.92   20.07
Józefa Piłsudskiego   6.9   8.6
Tytusa Chałubińskiego   4.74   5.85
Kuźnice   5.7   6.99
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Czw. 17.07 02:00
Zachmurzenie
12° / 12° zachmurzenie umiarkowane
Czw. 14:00
Deszczowo
14°
Pt. 14:00
Deszczowo
15°
Sob. 14:00
Zachmurzenie
20°
Nd. 14:00
Słonecznie
24°
Pon. 14:00
Zachmurzenie
26°
Zdjęcie promujące Zakopane

Rok 2019 Rokiem Muzeum Tatrzańskiego i Związku Podhalan

Podczas wczorajszej, V Sesji Rady Miasta Zakopane, radni podjęli uchwały w sprawie ogłoszenia roku 2019 "Rokiem Muzeum Tatrzańskiego" i "Rokiem Związku Podhalan".

W 2019 roku mija 130 lat od powstania Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem, jednego z najstarszych i największych muzeów regionalnych w Polsce. Jest także najstarszą instytucją kultury w Zakopanem i na Podhalu.

W roku 2019 mija 100 lat od powołania Związku Podhalan oraz 115 lat od powstania Związku Górali. Związek Podhalan to jedna z największych i najstarszych organizacji pozarządowych w Polsce. Celem stowarzyszenia jest służba Ojczyźnie poprzez dbałość o moralny poziom mieszkańców Ziem Górskich oraz kulturalny, materialny i społeczny ich rozwój, ochrona duchowego i materialnego dziedzictwa Górali Polskich, kultywowanie i rozwijanie ich specyfiki kulturowej, dbałość o zachowanie walorów środowiska naturalnego. Organizacja działa bardzo prężnie, szczególnie na terenie szeroko pojętego Podhala. Swoje oddziały posiada również w centralnej Polsce, a także poza granicami kraju, m.in. w Kanadzie, USA oraz Austrii.

(APM)