Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Umiarkowana
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   -   -   -   -
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   -
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   67.77   81.2
Józefa Piłsudskiego   32.93   44.73
Tytusa Chałubińskiego   26.43   37.54
Kuźnice   8.54   10.72
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   8.48   10.23
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Nd. 25.01 22:00
Deszczowo
1° / 2° słabe opady deszczu
Pon. 13:00
Śnieg
Wt. 13:00
Zachmurzenie
Śr. 13:00
Zachmurzenie
Czw. 13:00
Śnieg
Pt. 13:00
Zachmurzenie
-2°
Zdjęcie promujące Zakopane

Ekologia w teorii i praktyce na Kulturalnym Placu Niepodległości

W ramach proekologicznej działalności Kulturalnego Placu Niepodległości, organizatorzy przewidzieli wiele różnorodnych tematycznie wydarzeń, koncentrujących się właśnie na zagadnieniach dotyczących środowiska.

Tym razem gościem Placu będzie Adrian Krężlik, architekt i wykładowca berlińskiej Akademii Sztuk Pięknych Weißensee oraz poznańskiej School of Form. Już 13 sierpnia, o godzinie 17:00, uczestnicy wysłuchają jego wykładu „Miasto, architektura i obiekt w kontekście kryzysu klimatycznego”. Kolejnego dnia w środę odbędą się z kolei zajęcia warsztatowe skierowane do dzieci i młodzieży. Tematem przewodnim jest „Mój dom - przestrzenne dziedzictwo Zakopanego”. Spotkanie zacznie się o godzinie 10:00 na Kulturalnym Placu Niepodległości.

Adrian Krężlik to sympatyczny i błyskotliwy specjalista, którego prelekcje potrafią ukazać uczestnikowi zupełnie inne, nowatorskie spojrzenie na przestrzeń miasta. Kulturalny Plac Niepodległości również jest częścią tej tematyki, więc z pewnością czeka nas wiele ciekawych wniosków i spostrzeżeń. Zapraszamy!

Uwaga! Ze względów pogodowych, wykład "Miasto, architektura i obiekt w kontekście kryzysu klimatycznego" został przeniesiony na czwartek, godz. 17:00.

Więcej informacji na Facebooku: https://www.facebook.com/placniepodleglosci

(MM)