Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   5.21   0   88.52   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   21.18
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   7.15   8.88
Józefa Piłsudskiego   7.27   9.26
Tytusa Chałubińskiego   9.66   12.13
Zofii i Witolda Paryskich   9.27   11.88
Kuźnice   10.92   13.73
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   2.94   3.6
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Pon. 20.05 11:00
Zachmurzenie
18° / 9° zachmurzenie duże
Wt. 14:00
Deszczowo
18°
Śr. 14:00
Deszczowo
14°
Czw. 14:00
Deszczowo
10°
Pt. 14:00
Deszczowo
16°
Sob. 08:00
Zachmurzenie
15°
Zdjęcie promujące Zakopane

Zapraszamy na jubileuszowe, dziesiąte Dni Lawinowo-Skiturowe!

Termin: 1-2 kwietnia 2023;

Miejsce: Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich, Tatry.

Już po raz dziesiąty zapraszamy na wyjątkowe, górskie wydarzenie: Dni Lawinowo-Skiturowe, czyli spotkania miłośników narciarstwa wysokogórskiego i turystyki zimowej w Schronisku Pięć Stawów w Tatrach. Po dwóch latach przerwy i zeszłej edycji zmienionej ze względu na pogodę, w tym roku mamy nadzieję wrócić do tradycyjnej, słonecznej formuły! Sponsorami głównymi wydarzenia zostały marki Buff i Petzl, a sponsorami strategicznymi Miir, Nalgene oraz Lifestraw.

W sobotę w ramach bezpłatnych zajęć będzie można skorzystać z wiedzy instruktorów i przewodników dotyczącej min. profilaktyki lawinowej, turystyki zimowej, skiturowej i freeride’owej oraz nawigacji i pierwszej pomocy w górach.Będzie można również wziąć udział w testach nart skiturowych i splitboardów, sprzętu zimowego (raki, czekan, lawinowe ABC) oraz odwiedzić stoiska firmowe producentów sprzętu outdoorowego wspierających szkolenia: Pieps, Atomic, Camp, Ortovox i Deuter, Mammut, Majesty, Splitboard Poland, Lyo Food czy Aerosize. A do wygrania w losowaniach będą także produkty marki Garmin oraz specjalne gadżety od Buffa i Petzla przygotowane na Dni.

W sobotnie popołudnie w progach schroniska odbędą się wykłady edukacyjne min. Maćka Ciesielskiego, Piotrka Sułowskiego czy Michała Trzebuni a także dyskusje dotycząca poruszania się zimą po Tatrach. Zorganizujemy także zawody czyli Wysokogórski Tor Przeszkód z bardzo praktycznymi nagrodami, a potem zaprosimy na kultowy już tort przygotowany przez Pięć Stawów oraz imprezę w górskim klimacie ☺

W niedzielę uczestnicy będą mogli skorzystać z treningu na polu lawinowym Easy Searcher, testować sprzęt, wyjść na wycieczki indywidualne oraz wziąć udział w nawigacyjnych warsztatach terenowych. Część naszych wystawców przygotowuje także swoje specjalne szkolenia i wycieczki, na które będzie można zapisać się bezpośrednio u nich – śledźcie więc nasze media społecznościowe oraz wydarzenie na FB, gdzie pojawią się wszystkie możliwości!

Zapisy na szkolenia na miejscu, w sobotę 1 kwietnia od godz.7.30 rano. Start szkoleń o 9.00.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Zakopane.

Więcej na https://szkola-gorska.pl/dni-lawinowo-skiturowe/

Wydarzenie na FB: https://fb.me/e/3WIobwmGQ


AM