Jakość powietrza
Brak danych
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   -   -   -   -
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   -
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   12.46   15.15
Józefa Piłsudskiego   5.25   6.42
Tytusa Chałubińskiego   5.68   6.98
Kuźnice   4.86   5.89
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Sob. 12.07 05:00
Zachmurzenie
8° / 11° zachmurzenie umiarkowane
Nd. 14:00
Zachmurzenie
23°
Pon. 14:00
Zachmurzenie
23°
Wt. 14:00
Deszczowo
22°
Śr. 14:00
Deszczowo
14°
Zdjęcie promujące Zakopane

W Urzędzie Miasta Zakopane odbyło się spotkanie dotyczące uruchomienia połączeń transgranicznych między Polską a Słowacją. Podczas konsultacji, w których wzięli udział przedstawiciele Zakopanego, Nowego Targu, Kościeliska, Szaflar, Nowego Targu oraz starostwa tatrzańskiego i nowotarskiego, ustalono szczegóły dotyczące trasy pierwszej uruchamianej linii oraz częstotliwości przejazdów.

Pierwsze transgraniczne połączenie autobusowe pomiędzy Polską i Słowacją uruchomione zostanie na trasie Zakopane – Suchá Hora. O tym, który z przewoźników obsłuży linię, zdecyduje postępowanie przetargowe. Od jego wyników uzależniona jest także częstotliwość kursów. Zakłada się, że każdego dnia będzie ich przynajmniej 16.

Prawdopodobnie już od lipca autobusy wyruszą z dworca w Zakopanem, by przez Szymoszkową, a następnie Kościelisko, Witów i Chochołów dotrzeć do Suchej Hory. Tam pasażerowie będą mogli przesiąść się do autobusów organizowanych przez stroną słowacką.

Obecnie szacowane są koszty obsługi linii - pokryją je wspólnie Województwo Małopolskie, powiaty tatrzański i nowotarski, miasto Zakopane oraz gminy Kościelisko i Czarny Dunajec. Od przebiegu postępowania uzależniony jest także konkretny termin kiedy pierwsze autobusy wyruszą w trasę. Planowo ma to być lipiec 2018 r.

(RKW)