Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   3.01   0   110.26   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   6.64
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   6.76   8.32
Józefa Piłsudskiego   7.29   9.05
Tytusa Chałubińskiego   7.9   9.89
Zofii i Witolda Paryskich   6.71   8.55
Kuźnice   8.87   10.97
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   2.14   2.62
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Nd. 23.06 20:00
Zachmurzenie
20° / 13° zachmurzenie umiarkowane
Pon. 14:00
Zachmurzenie
18°
Wt. 14:00
Słonecznie
23°
Śr. 14:00
Deszczowo
21°
Czw. 14:00
Deszczowo
21°
Pt. 14:00
Deszczowo
23°
Zdjęcie promujące Zakopane

ZAINAUGUROWALIŚMY PIERWSZY DZIEŃ 20. WIOSNY JAZZOWEJ ZAKOPANE 2024

Dokładnie 30 kwietnia w Międzynarodowym Dniu Jazzu zainaugurowaliśmy tegoroczną jubileuszową edycję Festiwalu Wiosna Jazzowa, podczas której oklaskiwaliśmy niezwykły duet gitarzystów – Marka Napiórkowskiego i Artura Lesickiego oraz legendę polskiego jazzu Andrzeja Dąbrowskiego. Na powitanie wieczoru posłuchaliśmy wokalistki Magdaleny Meg Krzemień. Organizatorami tego wielkiego, muzycznego święta pod Giewontem jest Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury.


30 kwietnia brzmi jak magiczna data dla miłośników jazzu, zwłaszcza gdy świętujemy Międzynarodowy Dzień Jazzu i inaugurujemy jubileuszową edycję Festiwalu Wiosna Jazzowa. Zakopiańska scena ożyła ponownie dźwiękami niezwykłych muzycznych wirtuozerskich wykonań w najlepszych interpretacjach. Kompozycji napełnionych energią i zapewniających niezmienną od lat atmosferę festiwalu.

Główne wydarzenia tego wieczoru odbyły się na scenie Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza. To tam w pierwszej części wieczoru publiczność została powitana przez naszego gościa z Opola – Magdalenę Meg Krzemień.

Na początek drugiej części festiwalowego wieczoru - wystąpił niezwykły duetu gitarzystów w osobach Marka Napiórkowskiego i Artura Lesickiego. Ich muzyka, to z jednej strony maestria, szlachetność, wirtuozeria, a z drugiej wybitne filmowe i serialowe tematy. W ich interpretacji, nie można nazwać ich inaczej jak tylko prawdziwymi cudami. Melodie te, wciągnęły słuchaczy w niezwykłą podróż po jazzowych i filmowych brzmieniach.

Na finał pierwszego dnia Wiosny Jazzowej 2024 legenda, wybitny perkusista, wokalista, słowem wspaniała postać polskiego jazzu Andrzej Dąbrowski - niezrównany jeśli chodzi o improwizację, swing i standardy. Towarzyszyć mu będzie pełen gwiazd Sextet Roberta Majewskiego, z Jagodzińskim, Miśkiewiczem i Jahrem w składzie. Bardzo udany pierwszy dzień Festiwalu dodatkowo zaostrzył apetyty na kolejne koncerty w ramach wydarzenia, na które serdecznie zapraszamy !


Szczegółowy program oraz informacje dotyczące koncertów biletowanych na stronie

www.festiwale.zakopane.pl /wiosna-jazzowa


Organizatorzy: Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury.

Partnerzy: Teatr im. St. I. Witkiewicza, Hotel Belvedere Resort & SPA, Kombinat - miejsce wielu pasji, Restauracja i Browar Gwarno.

Fot. Aleksander Joachimiak