Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Bardzo dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   -   -   -   -
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   -
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   21.81   29.25
Józefa Piłsudskiego   13.87   18.41
Tytusa Chałubińskiego   4.77   5.9
Kuźnice   6.59   8.1
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   14.85   17.45
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Śr. 22.04 08:00
Zachmurzenie
1° / 2° zachmurzenie duże
Czw. 14:00
Zachmurzenie
Pt. 14:00
Zachmurzenie
Sob. 14:00
Słonecznie
13°
Nd. 14:00
Śnieg
Pon. 05:00
Słonecznie
-5°
Zdjęcie promujące Zakopane

Zawody o Wielkanocne Jajo

W Wielkanocny Poniedziałek już po raz XXI na Kalatówkach odbędą się zawody na Starym Sprzęcie Narciarskim. Zmagania zyskały już zaszczytne miano „kultowych” i  są kontynuacją bogatej tradycji narciarskiej Kalatówek i Zakopanego.

Organizatorzy spodziewają się ok. 100 zawodników przebranych w stylowe stroje, obowiązkowo wyposażonych w oryginalne drewniane narty, buty i kije. Po widowiskowej  prezentacji Uczestnicy, ustawią się na starcie trasy narciarskiej w Suchym Żlebie.

Zawody rozgrywane są w dwóch kategoriach:  jazda stylowa gdzie liczy się przede wszystkim elegancja i poprawność jazdy na drewnianych nartach telemarkiem. Druga kategoria to slalom równoległy – tu w szranki stają panie przeciwko panom a  rywalizacja jest niezwykle zacięta i nie brakuje widowiskowych upadków choć wszystko odbywa się w wesołej atmosferze.

Zwycięzcy - zgodnie z tradycją - otrzymują trofeum w postaci dużego wielkanocnego jaja oraz  nagrody ufundowane przez  Sponsorów.

PROGRAM ZAWODÓW
10.00 - 11.30 - zapisy na zawody
11.35 - 12.00 - prezentacja zawodników
12.00 -  start konkurencji
14.30 - ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

(RKW)