Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Bardzo dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   6.58   361.76   65.43   4.3
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   16.42
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   9.44   11.25
Józefa Piłsudskiego   8.94   11.31
Tytusa Chałubińskiego   8.58   10.72
Zofii i Witolda Paryskich   19.06   25.28
Kuźnice   8.88   10.87
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   1.18   1.53
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Pon. 08.08 23:00
Zachmurzenie
14° / 13° zachmurzenie duże
Wt. 14:00
Zachmurzenie
19°
Śr. 14:00
Zachmurzenie
17°
Czw. 14:00
Deszczowo
18°
Pt. 14:00
Zachmurzenie
22°
Sob. 14:00
Deszczowo
23°
Zdjęcie promujące Zakopane

Rok szkolny oficjalnie zakończony!

Dziś wesołe wieści dla uczniów – rozpoczęły się wakacje. W uroczystościach kończących rok szkolny uczestniczyli przedstawiciele władz Miasta Zakopane oraz pracownicy Urzędu Miasta – Szkołę Podstawową nr 7 i 9 odwiedził Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula, Szkołę Podstawową nr 1 Wiceburmistrz Tomasz Filar, Szkołę Podstawową nr 5 odwiedziły Wiceburmistrz Agnieszka Nowak-Gąsienica oraz Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Aneta Zwijacz-Kozica, w Szkole Podstawowej nr 3 pojawili się Sekretarz Miasta Zakopane Grzegorz Cisło wraz z Naczelnik Wydziału Kultury Fizycznej i Komunikacji Społecznej Anną Karpiel-Semberecką. Szkołę Podstawową nr 2 odwiedził natomiast Przewodniczący Rady Miasta Jan Gluc, któremu towarzyszyła Katarzyna Karp z Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych. W Szkole Podstawowej nr 4 złożyła wizytę Renata Barciewicz - także z Wydziału Oswiaty i Spraw Spolecznych.

Burmistrz Miasta Zakopane uczestniczył dzisiaj w uroczystym zakończeniu roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 9 na Harendzie oraz Szkole Podstawowej nr 7 na Cyrhli. W placówce na Harendzie żegnaliśmy nie tylko kończących szkołę ósmoklasistów, ale także wieloletnią nauczycielkę szkoły - Panią Małgorzatę Behounek, która odchodzi na zasłużoną emeryturę po 37 latach pracy z młodzieżą. Na jej ręce Burmistrz złożył podziękowania i gratulacje za zaangażowanie, oddanie i wytrwałość, z którą przez wiele lat kształciła kilka pokoleń uczniów z Harendy. 

- Chciałbym serdecznie pogratulować wszystkim uczniom, ale szczególne gratulacje kieruję do tegorocznych absolwentów - ósmoklasistów. Mam nadzieję, że wraz z końcem tego etapu swojej edukacji dokonaliście dobrych wyborów, co pozwoli wam na rozwój i szczęście w przyszłości. Składam także podziękowania dla całego grona pedagogicznego, za kształcenie i wychowanie młodzieży, wytrwałość i rodzicielskie wsparcie, jakim otaczacie dzieci. Dzieciom, Rodzicom oraz Nauczycielom życzę wspaniałych wakacji i szczęśliwego powrotu do szkoły! - podsumował Burmistrz Leszek Dorula w swoim wystąpieniu.

W szkole na Cyrhli Burmistrz Leszek Dorula oraz Wykonawca inwestycji Maciej Walkosz podpisali, długo wyczekiwaną przez całą szkolną społeczność, umowę na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na budowę sali gimnastycznej. Będzie to inwestycja, która istotnie wpłynie na jakość kształcenia w szkole. 

W innych szkołach także żegnano odchodzących nauczycieli, dziękowano całemu gronu pedagogicznemu i pracownikom szkół oraz radośnie witano wakacje - często ze specjalnym artystycznym programem, także w wykonaniu dzieci z Ukrainy. Wręczenie świadectw, a także nagród za osiągnięcia sportowe, było z pewnością ogromnym przeżyciem nie tylko dla uczniów, ale także rodziców i nauczycieli. Do wszystkich trafił z tej okazji list od władz Zakopanego.  SZANOWNI PAŃSTWO

DYREKTORZY, NAUCZYCIELE, WYCHOWAWCY, RODZICE

I DRODZY UCZNIOWIE

Z okazji zakończenia roku szkolnego pragniemy wszystkim serdecznie podziękować za codzienny trud, twórczą pracę dydaktyczną i wychowawczą oraz za zaangażowanie i wytrwałość.

Szkoła to przede wszystkim uczniowie. Dziękujemy Wam za wysiłek i podejmowanie ambitnych działań. Mamy nadzieję że mijający rok szkolny był dla Was ciekawą przygodą, która przyniosła wiele satysfakcji i uśmiechu. Niech Wasze osiągnięcia będą nagrodą i zachętą do dalszych działań dla nauczycieli.

Rodzicom dziękujemy za nieustające wsparcie i wielki wkład w sukcesy edukacyjne dzieci oraz zaangażowanie we wspólne działania podejmowane na rzecz szkoły.

Wszystkim życzymy bezpiecznych, słonecznych wakacji oraz dobrego wypoczynku, dającego siły do pracy w przyszłym roku szkolnym.


        Agnieszka Nowak–Gąsienica                                                                                      Leszek Dorula

               Zastępca Burmistrza                                                                                  Burmistrz Miasta Zakopane
Fot. WK, HB, MG, AKS 

Tekst: WK, HB, AKS

(WK)