Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   3.01   0   119.61   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   12.88
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   8.26   10.28
Józefa Piłsudskiego   7.29   9.05
Tytusa Chałubińskiego   7.9   9.89
Zofii i Witolda Paryskich   6.75   8.63
Kuźnice   8.57   10.62
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   8.07   9.92
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Nd. 23.06 23:00
Zachmurzenie
16° / 13° zachmurzenie małe
Pon. 14:00
Zachmurzenie
19°
Wt. 14:00
Słonecznie
23°
Śr. 14:00
Deszczowo
24°
Czw. 14:00
Deszczowo
21°
Pt. 14:00
Deszczowo
20°
Zdjęcie promujące Zakopane

Rok szkolny oficjalnie zakończony!

Dziś wesołe wieści dla uczniów – rozpoczęły się wakacje. W uroczystościach kończących rok szkolny uczestniczyli przedstawiciele władz Miasta Zakopane oraz pracownicy Urzędu Miasta – Szkołę Podstawową nr 7 i 9 odwiedził Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula, Szkołę Podstawową nr 1 Wiceburmistrz Tomasz Filar, Szkołę Podstawową nr 5 odwiedziły Wiceburmistrz Agnieszka Nowak-Gąsienica oraz Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Aneta Zwijacz-Kozica, w Szkole Podstawowej nr 3 pojawili się Sekretarz Miasta Zakopane Grzegorz Cisło wraz z Naczelnik Wydziału Kultury Fizycznej i Komunikacji Społecznej Anną Karpiel-Semberecką. Szkołę Podstawową nr 2 odwiedził natomiast Przewodniczący Rady Miasta Jan Gluc, któremu towarzyszyła Katarzyna Karp z Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych. W Szkole Podstawowej nr 4 złożyła wizytę Renata Barciewicz - także z Wydziału Oswiaty i Spraw Spolecznych.

Burmistrz Miasta Zakopane uczestniczył dzisiaj w uroczystym zakończeniu roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 9 na Harendzie oraz Szkole Podstawowej nr 7 na Cyrhli. W placówce na Harendzie żegnaliśmy nie tylko kończących szkołę ósmoklasistów, ale także wieloletnią nauczycielkę szkoły - Panią Małgorzatę Behounek, która odchodzi na zasłużoną emeryturę po 37 latach pracy z młodzieżą. Na jej ręce Burmistrz złożył podziękowania i gratulacje za zaangażowanie, oddanie i wytrwałość, z którą przez wiele lat kształciła kilka pokoleń uczniów z Harendy. 

- Chciałbym serdecznie pogratulować wszystkim uczniom, ale szczególne gratulacje kieruję do tegorocznych absolwentów - ósmoklasistów. Mam nadzieję, że wraz z końcem tego etapu swojej edukacji dokonaliście dobrych wyborów, co pozwoli wam na rozwój i szczęście w przyszłości. Składam także podziękowania dla całego grona pedagogicznego, za kształcenie i wychowanie młodzieży, wytrwałość i rodzicielskie wsparcie, jakim otaczacie dzieci. Dzieciom, Rodzicom oraz Nauczycielom życzę wspaniałych wakacji i szczęśliwego powrotu do szkoły! - podsumował Burmistrz Leszek Dorula w swoim wystąpieniu.

W szkole na Cyrhli Burmistrz Leszek Dorula oraz Wykonawca inwestycji Maciej Walkosz podpisali, długo wyczekiwaną przez całą szkolną społeczność, umowę na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na budowę sali gimnastycznej. Będzie to inwestycja, która istotnie wpłynie na jakość kształcenia w szkole. 

W innych szkołach także żegnano odchodzących nauczycieli, dziękowano całemu gronu pedagogicznemu i pracownikom szkół oraz radośnie witano wakacje - często ze specjalnym artystycznym programem, także w wykonaniu dzieci z Ukrainy. Wręczenie świadectw, a także nagród za osiągnięcia sportowe, było z pewnością ogromnym przeżyciem nie tylko dla uczniów, ale także rodziców i nauczycieli. Do wszystkich trafił z tej okazji list od władz Zakopanego.  SZANOWNI PAŃSTWO

DYREKTORZY, NAUCZYCIELE, WYCHOWAWCY, RODZICE

I DRODZY UCZNIOWIE

Z okazji zakończenia roku szkolnego pragniemy wszystkim serdecznie podziękować za codzienny trud, twórczą pracę dydaktyczną i wychowawczą oraz za zaangażowanie i wytrwałość.

Szkoła to przede wszystkim uczniowie. Dziękujemy Wam za wysiłek i podejmowanie ambitnych działań. Mamy nadzieję że mijający rok szkolny był dla Was ciekawą przygodą, która przyniosła wiele satysfakcji i uśmiechu. Niech Wasze osiągnięcia będą nagrodą i zachętą do dalszych działań dla nauczycieli.

Rodzicom dziękujemy za nieustające wsparcie i wielki wkład w sukcesy edukacyjne dzieci oraz zaangażowanie we wspólne działania podejmowane na rzecz szkoły.

Wszystkim życzymy bezpiecznych, słonecznych wakacji oraz dobrego wypoczynku, dającego siły do pracy w przyszłym roku szkolnym.


        Agnieszka Nowak–Gąsienica                                                                                      Leszek Dorula

               Zastępca Burmistrza                                                                                  Burmistrz Miasta Zakopane
Fot. WK, HB, MG, AKS 

Tekst: WK, HB, AKS

(WK)