Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Bardzo dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   4.5   0   60.1   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   9.4
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   3.95   4.8
Józefa Piłsudskiego   4.67   5.87
Tytusa Chałubińskiego   5.09   6.16
Kuźnice   7.37   8.89
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Pon. 05.05 08:00
Deszczowo
3° / 2° umiarkowane opady deszczu
Wt. 14:00
Zachmurzenie
Śr. 14:00
Deszczowo
Czw. 14:00
Deszczowo
Pt. 14:00
Śnieg
Sob. 05:00
Zachmurzenie
-2°
Zdjęcie promujące Zakopane

Uroczystość poświęcenia Związku Podhalan z okazji 100-lecia istnienia

Dzisiaj w Sanktuarium Narodowym MBF na Krzeptówkach odbyły się uroczystości związane ze 100-leciem Związku Podhalan połączone z poświęceniem sztandaru Oddziału Związku Podhalan na Krzeptówkach. Uroczystościom Fatimskim przewodniczył J.E. ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski.

„Góry jak żadne inne miejsce pokazują piękno, mówią o Chrystusie. Bo tam nasi- wasi ojcowie postawili w 1901 roku krzyż- z jego wysokości Chrystus patrzy na całą polską ziemię, na Podhale (…) Jakież wielkie zobowiązanie płynie z tej obecności krzyża dla ludzi Podhala, ale i dla wszystkich Polaków - by bronić krzyża, bronić we własnym sercu”.

„Dzisiaj będzie poświęcony kolejny sztandar oddziału Związku Podhalan- świadczy to o tym, że tradycja Związku, istniejąca sto lat jest żywa, trwała, przekazywana z pokolenia na pokolenie- niech tak będzie, niech to trwa”- mówił podczas homilii Arcybiskup Jędraszewski.

W uroczystościach udział wzięli m.in. burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula, starosta tatrzański Piotr Bąk, prezes Zarządu Głównego Związku Podhalan Andrzej Skupień oraz wielu przedstawicieli oddziałów ZP wraz z pocztami sztandarowymi.Kościół po brzegi wypełnili wierni, modlący się wraz z Góralami. Obchody uświetniła muzyka kapeli góralskiej.


(MP)