Jakość powietrza
Brak danych
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   1.3   402.8   65.85   8.1
PM2.5 PM10
ul. Sienkiewicza   -   3
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   2.53   3.3
Józefa Piłsudskiego   2.83   3.63
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: Partner
Śr. 13.11 07:00
Deszczowo
11° / 8° słabe opady deszczu
Czw. 13:00
Zachmurzenie
Pt. 13:00
Słonecznie
13°
Sob. 13:00
Zachmurzenie
13°
Nd. 13:00
Zachmurzenie
12°
Pon. 04:00
Zachmurzenie
Zdjęcie promujące Zakopane

Nie tylko organy grają na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w tym tygodniu skoncentruje się na kulturze tango i flamenco w wykonaniu muzykalnego trio. Tym razem więc repertuar szczególnie powinien przypaść do gustu miłośnikom muzyki jazzowej i kameralnej. Słuchacze zapomną się w gorących rytmach muzyki latynoskiej,  a muzycy udowodnią że „Nie tylko Piazzola” jest jej znamienitym prowodyrem.

W tę sobotę, o godzinie 19.00 w Kościele Miłosierdzia Bożego na Chramcówkach, na skrzypcach zagra koncertmistrz orkiestry Filharmonii Krakowskiej, Paweł Wajrak. Muzyk jest także kierownikiem artystycznym Tarnowskiej Orkiestry Kameralnej i laureatem Fryderyka 2006 za płytę „AstorPiazzola: Piazzoforte & Kevin Kenner”. Razem z nim wystąpią : gitarzysta Michał Nagy, doktor habilitowany Akademii Muzycznej w Krakowie, Laureat I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Fiuggi oraz Klaudiusz Baran, bandoneonista, absolwent Konserwatorium Dukasa w Paryżu oraz rektor Uniwersytetu Muzycznego im. Chopina w Warszawie.

Jak zapowiada tytuł koncertu, goście usłyszą nie tylko utwory protoplasty Tango nuevo. Oprócz Piazzoli, muzycy odegrają uwerturę Gioachinno Rossiniego oraz Cesarskiego Słowika Vaclava Trojana. Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury i zakopiańskie parafie serdecznie zapraszają na ten niesamowity koncert.

Więcej informacji: festiwale.zakopane.pl

Wstęp bezpłatny

(MM)