Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Bardzo dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   5.79   0   -   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   7.4
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   15.41   20.2
Józefa Piłsudskiego   12.2   16.3
Tytusa Chałubińskiego   11.12   15.09
Zofii i Witolda Paryskich   12.01   18.21
Kuźnice   9.93   13.32
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   0.46   0.58
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Pon. 22.04 05:00
Śnieg
-0° / -3° słabe opady śniegu
Wt. 14:00
Zachmurzenie
Śr. 14:00
Deszczowo
Czw. 14:00
Śnieg
Pt. 14:00
Zachmurzenie
Zdjęcie promujące Zakopane

Za nami 13. Światowy Dzień Śniegu FIS World Snow Day w Zakopanem

Światowy Dzień Śniegu to impreza sportowa powołana do życia z inicjatywy FIS (Międzynarodowej Federacji Narciarskiej), mająca na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do uprawiania sportów zimowych oraz spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. W tym roku w Zakopanem w dniach 20-21 stycznia odbyła się 13. edycja tego wydarzenia.

W sobotę w Centrum Szkoleń Narciarskich NOSAL odbyły się zawody narciarskie i snowboardowe dla rodziców/opiekunów i dzieci. Zawody narciarskie odbyły się w VII kategoriach wiekowych, a zawody snowboardowe w V. Uczestnicy mieli szansę rywalizować na stoku i pokazać swoje umiejętności na śniegu. Po zakończeniu zawodów odbyła się dekoracja oraz przejazd z latarkami. Dodatkową atrakcją był słodki tor przeszkód - WAWEL TRUCK.

Drugi dzień wydarzenia także był pełen atrakcji. Na Górnej Równi Krupowej można było wziąć udział w licznych zabawach na śniegu, gdzie można było zdobyć fantastyczne upominki. Uczestnicy wydarzenia mieli również okazję skorzystać z słodkiego toru przeszkód WAWEL TRUCK. Dla najmłodszych zorganizowano szkolenie lawinowe oraz zapewniono górkę śnieżną, na której można było szaleć i bawić się na śniegu. Dodatkową atrakcją były przejażdżki na skuterach śnieżnych. Osoby zainteresowane miały możliwość zwiedzania Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Ponadto, wiele instytucji i organizacji, takich jak Policja, TPN, TOPR, Nadleśnictwo Nowy Targ, Wydziały Urzędu Miasta Zakopane, przygotowało konkursy, gry oraz zabawy dla dzieci.

Na miejscu obecny był także mobilny punkt poboru krwi. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji honorowego krwiodawstwa.

Pragniemy podziękować wszystkim Partnerom wydarzenia: Zakopiańskie Centrum Kultury, Termy Zakopiańskie, Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem, Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, Wydział Profilaktyki Społecznej Biuro Prewencji Komenda Główna Policji, Tatrzański Park Narodowy, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Lasy Państwowe Nadleśnictwo Nowy Targ, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie oddział w Zakopanem, Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal.

Gorące podziękowania składamy również Fundatorom nagród: Wawel S.A., Kopalnia Soli „Wieliczka”, Termy Zakopiańskie, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy, Witów Extreme, Adventure Park.

(AM)