Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Bardzo dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   4.4   0   58.6   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   8.69
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   20.35   28.12
Józefa Piłsudskiego   17.47   23.94
Tytusa Chałubińskiego   15.21   20.43
Zofii i Witolda Paryskich   18.39   28.37
Kuźnice   10.98   14.5
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   1.02   1.31
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Pon. 22.04 02:00
Śnieg
1° / -3° słabe opady śniegu
Wt. 14:00
Zachmurzenie
Śr. 14:00
Śnieg
Czw. 14:00
Śnieg
Pt. 14:00
Deszczowo
Zdjęcie promujące Zakopane

Koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Góralskiej Tatrzańskie Smyki pod kierownictwem Krzysztofa Leksyckiego oraz Orkiestry OSP w Czarnym Dunajcu

W piątkowy wieczór w Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik na Olczy odbył się premierowy koncert połączonych zespołów: Orkiestry Tatrzańskich Smyków pod kierownictwem Krzysztofa Leksyckiego i Orkiestry OSP w Czarnym Dunajcu w ramach XV Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych "Dobrze ześ sie Jezu pod Giewontem zrodziył".

W kościele wypełnionym po brzegi, muzycy zaprezentowali nietuzinkowe aranżacje znanych pastorałek i kolęd, które wprowadziły publiczność w świąteczny nastrój oraz zachęciły do wspólnego kolędowania. Dodatkowo swój kunszt wokalny zaprezentował Tomasz Jarosz - laureat "Szansy na sukces" z 2020 roku. Koncertowa interakcja wykonawców i różnorodność brzmienia zachęciła publiczność do włączenia się do wspólnego śpiewu.
Tatrzańskie Smyki - Orkiestra Góralska założona i prowadzona przez Krzysztofa Leksyckiego - skrzypka, kameralisty, animatora życia kulturalnego na Podhalu i Orawie. W swoim repertuarze prezentuje utwory zarówno z kanonu muzyki klasycznej, jak i brzmienia nut regionalnych z Podhala i Orawy. Zespół działa pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Zakopana - Leszka Doruli, przy wsparciu Gmin Poronin i Kościelisko.

Orkiestra OSP Czarny Dunajec - zespół prowadzony przez trębacza Piotra Bednarczyka od wielu lat należy do wiodących formacji tego rodzaju w regionie. Szeroki repertuar orkiestry pozwala na uświetnianie zarówno uroczystości kościelnych, jak i festynów okolicznościowych. Patronat nad zespołem obejmuje Burmistrz Czarnego Dunajca - Marcin Ratułowski. 

Tomasz Jarosz - Zwycięzca FINAŁU FINAŁÓW programu "Szansa na Sukces - Opole 2020". Uczestnik 57. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej "DEBIUTY" - OPOLE 2020. Finalista V edycji programu Must Be The Music z zespołem LACHERSI.