Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   5.47   0   94.9   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   20.95
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   8.63   10.62
Józefa Piłsudskiego   7.41   9.14
Tytusa Chałubińskiego   11.17   14.07
Zofii i Witolda Paryskich   9.24   11.52
Kuźnice   10.88   13.42
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   1.08   1.45
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Śr. 19.06 17:00
Zachmurzenie
26° / 16° zachmurzenie małe
Czw. 14:00
Zachmurzenie
21°
Pt. 14:00
Zachmurzenie
25°
Sob. 14:00
Deszczowo
22°
Nd. 14:00
Deszczowo
17°
Pon. 14:00
Zachmurzenie
21°
Zdjęcie promujące Zakopane

Sławek Uniatowski rozpocznie weekendowe kolędowanie w zakopiańskich świątyniach


Przed nami kolejny fantastyczny weekend z Festiwalem Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych „Dobrze ześ sie Jezu pod Giewontem zrodziył”. Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Świątynie serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców oraz turystów do wspólnego kolędowania ze Sławkiem Uniatowskim, Hanią Byrcyn oraz z zespołem Megitza.

KONCERT KOLĘD W WYKONANIU SŁAWKA UNIATOWSKIEGO
20 stycznia, piątek, godz. 20:00
Sanktuarium Narodowe Matki Bożej Fatimskiej, ul. Krzeptówki 14

Miał 5 lat, gdy rozpoczął samodzielną naukę gry na instrumentach klawiszowych a już w wieku 13 lat zaczął komponować własne piosenki. Przez lata zagrał mnóstwo koncertów, w czasie których dał się poznać jako genialny wokalista o bardzo charakterystycznej niepowtarzalnej barwie głosu. Laureat Famy kujawsko - pomorskiej a także Finalista IV edycji programu IDOL gdzie ostatecznie zajął 2 miejsce. Wraz z Marylą Rodowicz nagrał utwór "Będzie to co musi być", który ukazał się na albumie artystki "Kochać". Na Festiwalu Piosenki w Opolu poświęconemu Markowi Grechucie otworzył koncert utworem "Tango Anawa”. Kompozytor Adam Sztaba zaprosił Sławka do współpracy przy nagraniu płyty poświęconej pamięci Grzegorza Ciechowskiego- “Spotkanie z Legendą” - na której to wykonał utwór “Tak, Tak, to ja”. Płyta okazała się ogromny sukcesem i osiągnęła statut Złotej .

KONCERT KOLĘD W WYKONANIU ZESPOŁU MEGITZA
21 stycznia, sobota, godz. 19:00
Sanktuarium Św. Antoniego, Bulwary Słowackiego 33

Megitza to wokalistka, kontrabasistka, góralka urodzona w Zakopanem. Przez jedenaście lat mieszkała w USA i to właśnie tam, w Chicago w 2008 roku, rozpoczęła się jej kariera muzyczna. Finalista Must be the Music, zdobywczyni „złotego guzika” w Mam Talent. Megitza w swojej muzyce umiejętnie łączy polski folklor z muzyką świata. Twórczość Megitzy jest pomostem łączącym pokolenia i gusty muzyczne.

KONCERT KOLĘD W WYKONANIU HANI BYRCYN
22 stycznia, niedziela, godz. 11:00
Centrum Formacyjno-Szkoleniowe „Księżówka”, Aleja Przewodników Tatrzańskich 2

Ania Byrcyn, ma 23 lata, jest zwyciężczynią 58. KFPP w Opolu, finalistką 11. edycji największego muzycznego show w Polsce "The Voice Of Poland" oraz uczestniczką Krajowych Eliminacji do Eurowizji 2022. Urodziła się w Toronto w Kanadzie, ale pochodzi z tradycyjnej rodziny góralskiej z Zakopanego. W wieku czterech lat, wraz z całą rodziną wróciła do Polski. W wieku sześciu lat rodzice zdecydowali o zapisaniu jej do Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem na instrument skrzypce i tam ukończyła pierwszy stopień szkoły muzycznej. Dalsze kształcenie muzyczne kontynuowała w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Krakowie. W liceum otworzyła się na śpiew, i finalnie ukierunkowała się na jazz i estradę, i w tych gatunkach się odnalazła. Wtedy też stwierdziła, że chce przygotować się do egzaminu wstępnego w Katowicach na kierunek Jazz i Muzyka Estradowa w specjalności wokalistyka estradowa. Udało się jej dostać na wymarzoną Akademię Muzyczną i tam kształci swój wokal do dziś. Obecnie jest na pierwszym roku studiów magisterskich w klasie Mietka Szcześniaka i intensywnie pracuje nad swoją debiutancką płytą.

Artystka podczas koncertu w „Księżówce” wystąpi z Klaudią Wachtarczyk (gitara basowa), Janem Mitorajem (gitara), Olkiem Gonsiorem (perkusja) oraz z Bartkiem Marszałkiem (instrumenty klawiszowe oraz aranżacja).

(MP)