Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Bardzo dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   19.88   439.32   64.5   5.06
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   16.03
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   32.47   41.89
Józefa Piłsudskiego   26.98   35.25
Tytusa Chałubińskiego   22.85   28.47
Zofii i Witolda Paryskich   29.86   43.08
Kuźnice   10.5   12.57
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   3.84   4.16
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Śr. 08.02 19:00
Słonecznie
-9° / -12° bezchmurnie
Czw. 13:00
Słonecznie
-0°
Pt. 13:00
Zachmurzenie
-0°
Sob. 13:00
Śnieg
Nd. 13:00
Śnieg
Pon. 13:00
Zachmurzenie
Zdjęcie promujące Zakopane

Kolędowanie z Anią Gąsienicą-Byrcyn


W niedzielę 22 stycznia po Mszy Świętej w Kaplicy w Centrum Formacyjno – Szkoleniowym „Księżówka” w ramach XIV Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych „Dobrze ześ sie Jezu pod Giewontem zrodziył” odbył się koncert Ani Byrcyn, podczas którego wybrzmiały najpiękniejsze kolędy oraz piosenki świąteczne w autorskich aranżacjach zespołu.

Licznie zgromadzona publiczność mogła wysłuchać przepięknie wykonanych tradycyjnych kolęd w niepowtarzalnej odsłonie takich jak: „Jezus malusieńki”, „Cicha Noc", „Przybieżeli do Betlejem” „Gore gwiazda Jezusowi”, „Gdy śliczna Panna” czy „Lulajże, Jezuniu”. W trakcie koncertu artystka wraz ze swoją siostrą Maryną zaprezentowały wspólnie śpiewkę góralską, dedykując ją swoim dziadkom obecnym na koncercie z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Ania Byrcyn, ma 23 lata, jest zwyciężczynią 58. KFPP w Opolu, finalistką 11. edycji największego muzycznego show w Polsce „The Voice Of Poland” oraz uczestniczką Krajowych Eliminacji do Eurowizji 2022. Urodziła się w Toronto w Kanadzie, ale pochodzi z tradycyjnej rodziny góralskiej z Zakopanego. W wieku czterech lat, wraz z całą rodziną wróciła do Polski. W wieku sześciu lat rodzice zdecydowali o zapisaniu jej do Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem na instrument skrzypce i tam ukończyła pierwszy stopień szkoły muzycznej. Dalsze kształcenie muzyczne kontynuowała w Państwowej
Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Krakowie. W liceum otworzyła się na śpiew, i finalnie ukierunkowała się na jazz i estradę, i w tych gatunkach się odnalazła. Wtedy też stwierdziła, że chce przygotować się do egzaminu wstępnego w Katowicach na kierunek Jazz i  Muzyka Estradowa w specjalności wokalistyka estradowa. Udało się jej dostać na wymarzoną Akademię Muzyczną i tam kształci swój wokal do dziś. Obecnie jest na pierwszym roku studiów magisterskich w klasie Mietka Szcześniaka i intensywnie pracuje nad swoją debiutancką płytą.

Skład zespołu: Ania Byrcyn — wokal, Klaudia Wachtarczyk — gitara basowa, Jan Mitoraj — gitara, Olek Gonsior — perkusja, Bartek Marszałek — instrument klawiszowe.

Na kolejny koncert zapraszamy Państwa 27 stycznia o godz. 18.00, który odbędzie się w Kościele p.w. Miłosierdzia Bożego przy ul. Chramcówki 19. Koncert będzie okazją aby posłuchać na żywo kolęd w wykonaniu Haliny Frąckowiak.

(MG)