Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   5.65   0   78.28   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   13.09
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   14.08   17.93
Józefa Piłsudskiego   13.53   16.92
Tytusa Chałubińskiego   15.28   19.88
Zofii i Witolda Paryskich   14.52   18.5
Kuźnice   15.67   19.75
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   2.74   3.55
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Sob. 13.07 23:00
Deszczowo
19° / 18° słabe opady deszczu
Nd. 14:00
Deszczowo
26°
Pon. 14:00
Deszczowo
24°
Wt. 14:00
Zachmurzenie
29°
Śr. 14:00
Deszczowo
25°
Czw. 14:00
Deszczowo
24°
Zdjęcie promujące Zakopane

Kolędowanie z Anią Gąsienicą-Byrcyn


W niedzielę 22 stycznia po Mszy Świętej w Kaplicy w Centrum Formacyjno – Szkoleniowym „Księżówka” w ramach XIV Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych „Dobrze ześ sie Jezu pod Giewontem zrodziył” odbył się koncert Ani Byrcyn, podczas którego wybrzmiały najpiękniejsze kolędy oraz piosenki świąteczne w autorskich aranżacjach zespołu.

Licznie zgromadzona publiczność mogła wysłuchać przepięknie wykonanych tradycyjnych kolęd w niepowtarzalnej odsłonie takich jak: „Jezus malusieńki”, „Cicha Noc", „Przybieżeli do Betlejem” „Gore gwiazda Jezusowi”, „Gdy śliczna Panna” czy „Lulajże, Jezuniu”. W trakcie koncertu artystka wraz ze swoją siostrą Maryną zaprezentowały wspólnie śpiewkę góralską, dedykując ją swoim dziadkom obecnym na koncercie z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Ania Byrcyn, ma 23 lata, jest zwyciężczynią 58. KFPP w Opolu, finalistką 11. edycji największego muzycznego show w Polsce „The Voice Of Poland” oraz uczestniczką Krajowych Eliminacji do Eurowizji 2022. Urodziła się w Toronto w Kanadzie, ale pochodzi z tradycyjnej rodziny góralskiej z Zakopanego. W wieku czterech lat, wraz z całą rodziną wróciła do Polski. W wieku sześciu lat rodzice zdecydowali o zapisaniu jej do Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem na instrument skrzypce i tam ukończyła pierwszy stopień szkoły muzycznej. Dalsze kształcenie muzyczne kontynuowała w Państwowej
Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Krakowie. W liceum otworzyła się na śpiew, i finalnie ukierunkowała się na jazz i estradę, i w tych gatunkach się odnalazła. Wtedy też stwierdziła, że chce przygotować się do egzaminu wstępnego w Katowicach na kierunek Jazz i  Muzyka Estradowa w specjalności wokalistyka estradowa. Udało się jej dostać na wymarzoną Akademię Muzyczną i tam kształci swój wokal do dziś. Obecnie jest na pierwszym roku studiów magisterskich w klasie Mietka Szcześniaka i intensywnie pracuje nad swoją debiutancką płytą.

Skład zespołu: Ania Byrcyn — wokal, Klaudia Wachtarczyk — gitara basowa, Jan Mitoraj — gitara, Olek Gonsior — perkusja, Bartek Marszałek — instrument klawiszowe.

Na kolejny koncert zapraszamy Państwa 27 stycznia o godz. 18.00, który odbędzie się w Kościele p.w. Miłosierdzia Bożego przy ul. Chramcówki 19. Koncert będzie okazją aby posłuchać na żywo kolęd w wykonaniu Haliny Frąckowiak.

(MG)