Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Bardzo dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   18.05   0   27.57   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   15.49
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   -   -
Józefa Piłsudskiego   2.81   3.76
Tytusa Chałubińskiego   0.52   0.68
Zofii i Witolda Paryskich   12.63   16.85
Kuźnice   0.12   0.22
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   -   -
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Śr. 06.12 07:00
Zachmurzenie
-2° / -1° zachmurzenie duże
Czw. 13:00
Śnieg
-1°
Pt. 13:00
Zachmurzenie
Sob. 13:00
Zachmurzenie
Nd. 13:00
Zachmurzenie
Pon. 04:00
Śnieg
-1°
Zdjęcie promujące Zakopane

Kolejny udany weekend z Festiwalem Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych


Za nami kolejny weekend z Festiwalem Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych „Dobrze ześ się Jezu pod Giewontem zrodziył..." – sobotni koncert „Klimków" w Kościele Świętego Krzyża oraz występ Megitzy w Centrum Formacyjno – Szkoleniowym „Księżówka" w niedzielę, 17 stycznia.

W minioną sobotę, 16 stycznia, w gościnnych progach Kościoła Świętego Krzyża zaprezentował się Zespół Góralski im. Klimka Bachledy. „Klimki" powstały w 1952 roku przy zakopiańskiej „Cepelii". Reprezentują go młodzież i dorośli, którym kultura góralska, autentyczny śpiew, taniec, muzyka, gwara, leżą bardzo na sercu. W programie sobotniego koncertu znalazły się więc góralskie kolędy i pastorałki, przeplatane przyśpiewkami z naszego regionu. Piękne tradycyjne stroje członków zespołu oraz radosny nastrój, jaki stworzyli swym występem, dopełniły świątecznej atmosfery tego wieczoru. Koncert w ramach XII Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych zespół zakończył radosną kolędą - hymnem Festiwalu: „Dobrze ześ się Jezu pod Giewontem zrodziył...".

Hymn ten usłyszeć można był również dzień później w wykonaniu rodowitej góralki, kontrabasistki, wokalistki i kompozytorki Małgorzaty Babiarz – Megitzy z zespołem. „Dobra nowina – Good Message" – takie pozytywne przesłanie towarzyszyło tego wieczoru koncertowi kolęd nie tylko polskich, ale i zagranicznych, zaaranżowanych na kontrabas, akordeon, gitarę i perkusję. Było i lirycznie, i z przytupem. Transmisję wieczoru można nadal oglądać online na kanale YouTube Urzędu Miasta Zakopane: www.youtube.com/watch?v=ohzaHzdZCNU

(MP)