Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Bardzo dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   6.46   550.9   52.21   2.13
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   16.87
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   10.46   12.58
Józefa Piłsudskiego   15.78   20.85
Tytusa Chałubińskiego   13.51   17.52
Zofii i Witolda Paryskich   12.88   19.58
Kuźnice   16   21.4
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   1.01   1.25
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Nd. 29.01 04:00
Zachmurzenie
-7° / -7° zachmurzenie duże
Pon. 13:00
Śnieg
-1°
Wt. 13:00
Śnieg
-3°
Śr. 13:00
Śnieg
-0°
Czw. 13:00
Śnieg
-2°
Zdjęcie promujące Zakopane

Zapowiada się eMOCjonujący weekend w Zakopanem!

Jesteśmy na półmetku wakacji. Za nami wiele interesujących miejskich wydarzeń, w których mieliśmy przyjemność uczestniczyć. To jednak nie wszystkie projekty, które ma do zaoferowania Miasto Zakopane podczas tego eMOCjonującego lata. Część festiwali, koncertów czy wystaw dopiero przed nami! Już w najbliższy weekend, w imieniu organizatorów:Burmistrza Miasta Zakopane Leszka Doruli oraz Zakopiańskiego Centrum Kultury serdecznie zapraszamy na wystawę Artyści Zakopiańscy 2021 odbywającą się w Miejskiej Galerii Sztuki, jubileuszowy koncert odbywający się w ramach20. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej czy trwającą od 9 lipca wystawę czasową w Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór „Na rozdrożu. Adam Doleżuchowicz, Bożena Doleżuchowicz Mickiewicz.

Kulturalny weekend w Mieście rozpoczynamy już w dzisiaj w piątek, 30 lipca o godz. 17:00 wernisażem wystawy „Artyści Zakopiańscy 2021” w Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego, na którym będziemy podziwiać aktualny dorobek artystyczny „środowiska zakopiańskiego” co pozwoli na ukazanie całego współczesnego spektrum dyscyplin, postaw i kierunków. Kuratorką ekspozycji jest Lidia Rosińska – Podleśny. Wystawa potrwa do 24 września br. i jest dostępna dla publiczności od wtorku do soboty od 10:00 do 17:00. Wstęp wolny.

W sobotę, 31 lipca o godz. 20:00 będziemy świętować jubileuszową edycję 20. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Sanktuarium Najświętszej Rodziny, gdzie odbędzie się koncert Michała Markuszewskiego – organy oraz żeńskiego zespołu wokalnego Flores Rosarum. Ta wspaniała wakacyjna propozycja koncertowa skierowana jest nie tylko do melomanów, ale też do wszystkich którzy podczas codziennego zgiełku poszukują ciszy, spokoju i wytchnienia. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej ze względu na swoją ideę, charakter oraz dostępność przyciąga od lat rzesze słuchaczy, poszukujących latem w Zakopanem wydarzeń na wysokim poziomie, projektów nieoczywistych, wzbudzających intensywne emocje oraz wyjątkowo atrakcyjnych programowo. Wstęp wolny.

Miło nam poinformować, iż jednostka Zakopiańskiego Centrum Kultury – Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór będzie otwarta dla zwiedzających także w niedzielę, w związku z tym zapraszamy publiczność do odwiedzenia zabytkowych wnętrz oraz wystaw przez cały tydzień z wyłączeniem środy od 10:00 do 17:00. Od 9 lica można podziwiać wystawę czasową: „Na rozdrożu. Adam Doleżuchowicz, Bożena Doleżuchowicz Mickiewicz”. W ogrodzie Czerwonego Dworu prezentujemy zdjęcia Wielkiej Krokwi oraz ludzi z nią związanych od jej powstania do chwili obecnej.

Wizytę w Centrum Kultury Rodzimej proponujemy zakończyć w Galerii Sztuki Ludowej, gdzie można nabyć oryginalne pamiątki z Zakopanego tworzone przez wybitnych zakopiańskich twórców ludowych. Wstęp wolny.

Na fanów kina oraz największych produkcji światowych, na Placu Niepodległości, codziennie o godz. 21:30 czeka najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy w Polsce – BNP Paribas Kino Letnie Sopot – Zakopane. Repertuar festiwalu, jak co roku, podzielono na dni tematyczne. Już w najbliższy piątek będzie można obejrzeć amerykańską produkcję w reżyserii Guya Ritchiego, pięciokrotnie nominowaną do Oscarów pt.: „Sherlock Holmes: Gra cieni”. W ostatni dzień lipca, a więc w sobotę, zapraszamy na komediowy film: „Na noże” w reżyserii Riana Johnsona, gdzie Daniel Craig wciela się w rolę detektywa Blanca, który bada sprawę śmierci bogatego pisarza, głowy ekscentrycznej rodziny. Wszyscy jego krewni są podejrzani.