Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Bardzo dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   10.38   0   69.68   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   17.68
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   14.54   16.73
Józefa Piłsudskiego   8.85   9.87
Tytusa Chałubińskiego   11.61   13.09
Zofii i Witolda Paryskich   11.27   13.57
Kuźnice   12.94   14.25
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   11.29   12.5
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Śr. 28.02 07:00
Zachmurzenie
7° / 6° zachmurzenie duże
Czw. 13:00
Zachmurzenie
12°
Pt. 13:00
Zachmurzenie
10°
Sob. 13:00
Deszczowo
Nd. 13:00
Zachmurzenie
10°
Pon. 04:00
Słonecznie
Zdjęcie promujące Zakopane

Zapowiada się eMOCjonujący weekend w Zakopanem!

Jesteśmy na półmetku wakacji. Za nami wiele interesujących miejskich wydarzeń, w których mieliśmy przyjemność uczestniczyć. To jednak nie wszystkie projekty, które ma do zaoferowania Miasto Zakopane podczas tego eMOCjonującego lata. Część festiwali, koncertów czy wystaw dopiero przed nami! Już w najbliższy weekend, w imieniu organizatorów:Burmistrza Miasta Zakopane Leszka Doruli oraz Zakopiańskiego Centrum Kultury serdecznie zapraszamy na wystawę Artyści Zakopiańscy 2021 odbywającą się w Miejskiej Galerii Sztuki, jubileuszowy koncert odbywający się w ramach20. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej czy trwającą od 9 lipca wystawę czasową w Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór „Na rozdrożu. Adam Doleżuchowicz, Bożena Doleżuchowicz Mickiewicz.

Kulturalny weekend w Mieście rozpoczynamy już w dzisiaj w piątek, 30 lipca o godz. 17:00 wernisażem wystawy „Artyści Zakopiańscy 2021” w Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego, na którym będziemy podziwiać aktualny dorobek artystyczny „środowiska zakopiańskiego” co pozwoli na ukazanie całego współczesnego spektrum dyscyplin, postaw i kierunków. Kuratorką ekspozycji jest Lidia Rosińska – Podleśny. Wystawa potrwa do 24 września br. i jest dostępna dla publiczności od wtorku do soboty od 10:00 do 17:00. Wstęp wolny.

W sobotę, 31 lipca o godz. 20:00 będziemy świętować jubileuszową edycję 20. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Sanktuarium Najświętszej Rodziny, gdzie odbędzie się koncert Michała Markuszewskiego – organy oraz żeńskiego zespołu wokalnego Flores Rosarum. Ta wspaniała wakacyjna propozycja koncertowa skierowana jest nie tylko do melomanów, ale też do wszystkich którzy podczas codziennego zgiełku poszukują ciszy, spokoju i wytchnienia. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej ze względu na swoją ideę, charakter oraz dostępność przyciąga od lat rzesze słuchaczy, poszukujących latem w Zakopanem wydarzeń na wysokim poziomie, projektów nieoczywistych, wzbudzających intensywne emocje oraz wyjątkowo atrakcyjnych programowo. Wstęp wolny.

Miło nam poinformować, iż jednostka Zakopiańskiego Centrum Kultury – Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór będzie otwarta dla zwiedzających także w niedzielę, w związku z tym zapraszamy publiczność do odwiedzenia zabytkowych wnętrz oraz wystaw przez cały tydzień z wyłączeniem środy od 10:00 do 17:00. Od 9 lica można podziwiać wystawę czasową: „Na rozdrożu. Adam Doleżuchowicz, Bożena Doleżuchowicz Mickiewicz”. W ogrodzie Czerwonego Dworu prezentujemy zdjęcia Wielkiej Krokwi oraz ludzi z nią związanych od jej powstania do chwili obecnej.

Wizytę w Centrum Kultury Rodzimej proponujemy zakończyć w Galerii Sztuki Ludowej, gdzie można nabyć oryginalne pamiątki z Zakopanego tworzone przez wybitnych zakopiańskich twórców ludowych. Wstęp wolny.

Na fanów kina oraz największych produkcji światowych, na Placu Niepodległości, codziennie o godz. 21:30 czeka najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy w Polsce – BNP Paribas Kino Letnie Sopot – Zakopane. Repertuar festiwalu, jak co roku, podzielono na dni tematyczne. Już w najbliższy piątek będzie można obejrzeć amerykańską produkcję w reżyserii Guya Ritchiego, pięciokrotnie nominowaną do Oscarów pt.: „Sherlock Holmes: Gra cieni”. W ostatni dzień lipca, a więc w sobotę, zapraszamy na komediowy film: „Na noże” w reżyserii Riana Johnsona, gdzie Daniel Craig wciela się w rolę detektywa Blanca, który bada sprawę śmierci bogatego pisarza, głowy ekscentrycznej rodziny. Wszyscy jego krewni są podejrzani.