Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   5.65   0   78.28   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   13.09
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   14.08   17.93
Józefa Piłsudskiego   13.53   16.92
Tytusa Chałubińskiego   15.28   19.88
Zofii i Witolda Paryskich   14.52   18.5
Kuźnice   15.67   19.75
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   2.74   3.55
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Sob. 13.07 23:00
Deszczowo
19° / 18° słabe opady deszczu
Nd. 14:00
Deszczowo
26°
Pon. 14:00
Deszczowo
24°
Wt. 14:00
Zachmurzenie
29°
Śr. 14:00
Deszczowo
25°
Czw. 14:00
Deszczowo
24°
Zdjęcie promujące Zakopane

Wielka akcja sprzątania: odbierz darmowy pakiet i uporządkuj z nami Polskę

Stowarzyszenia Czysta Polska rozpoczyna wielką akcję sprzątania całego kraju. W ramach inicjatywy #CzystaPolska #odTATRpoBAŁTYK, 5000 wolontariuszy otrzyma bezpłatne zestawy, dzięki którym będą mogli posprzątać swoje najbliższe otoczenie – pobliski park, las lub brzegi rzeki.Każde z tych miejsc może odzyskać naturalne piękno dzięki odrobinie zaangażowania.

Rok 2021 dla Stowarzyszenia Czysta Polska jest jubileuszowy. Po raz dziesiąty zostanie zorganizowana akcja Czyste Tatry. Po raz pierwszy natomiast wolontariusze ruszą na plaże Półwyspu Helskiego i Trójmiasta w ramach akcji Czysty Bałtyk. To jednak nie wszystko, bo w te wakacje blask mogą odzyskać również inne zakątki Polski, dzięki zupełnie nowej inicjatywie.

- Od momentu, gdy po raz pierwszy oczyściliśmy szlaki i daliśmy dobry przykład odpowiedzialności za świat natury, marzyłem o tym, żeby ruszyć również w inne rejony Polski. Nie tylko żeby je posprzątać, ale przede wszystkim zmieniać świadomość ekologiczną wszędzie tam, gdzie jest to potrzebne. W jubileuszowym roku spełniamy te marzenia. Ruszamy na plaże i przede wszystkim sprzątamy cały kraj od Tatr po Bałtyk – mówił Rafał Sonik, założyciel Stowarzyszenia Czysta Polska.

Na czym będzie polegać nowy projekt? Od 19 lipca, za pośrednictwem strony Stowarzyszenia Czysta Polska, każdy może zarejestrować się jako wolontariusz i otrzymać pakiet miłośnika przyrody, który pozwoli mu posprzątać swoją najbliższą okolicę. Pobliski park lub las, niewielki strumień, rzeka, a nawet przydrożne rowy mogą odzyskać piękno i nie tylko! Pozostawione tam śmieci stanowią takie samo zagrożenie dla natury, jak te w parkach narodowych, czy turystycznych rejonach.

Stowarzyszenie przygotowało 5000 pakietów, które do wybranego paczkomatu na terenie całej Polski dostarczy firma InPost. Wyposażenie zapewnił z kolei Jan Niezbędny, który od dziesięciu lat nieprzerwanie wspiera akcję Czyste Tatry, zapewniając wszystko co potrzebne do sprzątania szlaków.

W zestawach znajdzie się m.in.: workoplecak, 10 worków o pojemności 60L, trzy sztuki rękawiczek oraz dodatkowo, ekologiczna ściereczka do sprzątania domu, aby pokazać, że swoją odpowiedzialność za środowisko możemy pokazywać również poprzez wybory konsumenckie.

Nowa inicjatywa pod hasłem #posprzątaMY ma na celu zaangażowanie jak największej liczby wolontariuszy z różnych części Polski. Każdy z nich staje się tym sposobem ambasadorem idei dbałości o środowisko. Nie tylko najpiękniejszych zakątków Polski, ale również naszego najbliższego często niedocenianego i zapomnianego otoczenia. – Śmiecenie w przyrodzie to obciach. Taki komunikat, razem z dobrym przykładem wysyłamy w świat i wierzymy, że mamy moc, by zmienić ten świat na lepsze – podkreślił Rafał Sonik.

Aby wziąć udział w akcji #CzystaPolska #odTATRpoBAŁTYK wystarczy odwiedzić stronę www.czystapolska.org.pl i w dziale „projekty” wypełnić formularz rejestracyjny. Każdy ma siłę, by zmieniać swoje otoczenie i mieć pozytywny wpływ na innych. Potrzeba tylko odrobiny chęci oraz determinacji. Partnerem projektu jest firma InPost oraz Jan Niezbędny.

Źródło: Czysta Polska

(APM)