Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   3.53   0   91.57   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   23.07
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   2.8   3.56
Józefa Piłsudskiego   3.14   4.59
Tytusa Chałubińskiego   3.39   4.47
Zofii i Witolda Paryskich   3.12   4.73
Kuźnice   3.34   4.5
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   0.74   0.98
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Nd. 14.04 17:00
Deszczowo
21° / 10° słabe opady deszczu
Pon. 14:00
Deszczowo
11°
Wt. 14:00
Śnieg
Śr. 14:00
Śnieg
Czw. 14:00
Zachmurzenie
Pt. 14:00
Deszczowo
Zdjęcie promujące Zakopane

Piosenki Anny German w Kmicicu

W Kawiarni Kmicic odbył się koncert piosenek Anny German w wykonaniu. Wydarzenie zorganizowane było w ramach dofinansowanego przez Urząd Miasta Zakopane projektu ”Kultura na wyciągnięcie ręki.  Podczas koncertu wystąpiła Joanna Nawrot, jedna z najlepszych interpretatorek twórczości Anny German. Towarzyszyli jej muzycy z zespołu Baltic Quasideon Group w składzie: Andrzej Wojciechowski – klarnet, Jarosław Stokowski – kontrabas, Grzegorz Lewandowski – perkusja i Paweł Zawada - fortepian.

Fundacja Promowania Kultury i Sztuki oraz Rozwijania Pasji „Most Pokoleń Kmicica” realizuje projekt pn.: ”Kultura na wyciągnięcie ręki”. Jest to inicjatywa oparta o dotację udzieloną przez Burmistrza Miasta Zakopane na podstawie otwartego konkursu ofert na realizację zadań z zakresu pomocy społecznej na rok 2021. 

Fundacja „Most Pokoleń Kmicica” po raz drugi podjęła się organizacji imprez mających na celu ułatwienie integracji osób ze szczególnymi potrzebami, z uwzględnieniem osób niepełnosprawnych oraz znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, a także seniorów. Koncepcję wydarzeń opracowano w oparciu o założenie, że kultura i sztuka może pomóc każdemu, co wpasowuje się w zadania gminy dotyczące wspierania działań związanych z zapobieganiem izolacji społecznej osób chorych, potrzebujących, starszych i niepełnosprawnych. 

Mimo obostrzeń sanitarnych, związanych z trwającym stanem epidemii koronawirusa, imprezy organizowane są na najwyższym poziomie zarówno z punktu widzenia zabezpieczeń jak i przedstawianych treści. 

Źródło: Organizator

(RKW)