Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Bardzo dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   3.44   179.38   57.7   3.55
PM2.5 PM10
ul. Sienkiewicza   -   4.59
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   3.21   4.25
Józefa Piłsudskiego   19.91   27.88
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   4.67   6.45
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: Partner
Pon. 25.05 05:00
Zachmurzenie
5° / 5° pochmurno z przejaśnieniami
Wt. 14:00
Deszczowo
Śr. 14:00
Deszczowo
13°
Czw. 14:00
Deszczowo
10°
Pt. 14:00
Zachmurzenie
10°
Zdjęcie promujące Zakopane

Polski Titanic, czyli MS "Piłsudski" w Wirtualnym Teatrze Historii

Centrum Technologii Audiowizualnych oraz Fundacja Koncept Kultura, wraz z Zakopiańskim Centrum Kultury, zapraszają na Kulturalny Plac Niepodległości w wirtualny rejs na pokładzie najwspanialszego polskiego transatlantyku MS „Piłsudski”. Dzięki technologii VR widzowie zanurzą się w pełen magicznych przeżyć podwodny świat, w którym czeka na nich ukryta historia sprzed 100 lat. A to wszystko z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości!

Na Kulturalnym Placu Niepodległości pojawi się Wirtualny Teatr Historii, w którym od 13 września odbywać się będą seanse w technologii Virtual Reality. Na gości czekać będzie uśmiechnięta załoga „Piłsudskiego” oraz 20 obrotowych foteli, wyposażonych w najnowsze urządzenia VR.

Niezwykły pokaz w technologii Virtual Reality rozpocznie się w wirtualnym kinie, gdzie na wielkim ekranie widzowie obejrzą fragment archiwalnej kroniki filmowej poświęcony statkowi. Nieoczekiwanie przeniosą się w czasie w wygenerowany przez grafików magiczny świat 360°. Staną na pokładzie „Piłsudskiego”, gdzie przywita ich legendarny kapitan Mamert Stankiewicz i zaprosi w niezwykły rejs. Rejs w głąb polskiej historii, podczas którego widzowie spotkają postaci sprzed 100 lat: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Thomasa Woodrow Wilsona. Będą też świadkami wybuchu II wojny światowej i zatonięcia statku.


Wirtualną opowieść skończy się w 2018 roku w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku. Tam, w otoczeniu gablot z oryginalnymi pamiątkami ze statku, widzowie zauważą, że byli uczestnikami niecodziennej, poruszającej lekcji historii, prowadzonej przez muzealnego nauczyciela. To on wcielał się w role wszystkich spotykanych przez nas bohaterów. Scena ta stanowi radosny przekaz – po wielu ciężkich kolejach losu Polska istnieje
i jest dzisiaj nowoczesnym krajem, który zna i pielęgnuje swoją historię!Program seansów: od 12:00-19:00, 13 - 19 września. Rezerwacje online pod linkiem:  https://mspilsudski.pl/gry-edukacja/kalendarz-zapi... 

Projekt realizowany we współpracy z Miastem Zakopane i Zakopiańskim Centrum Kultury.

(MM)