Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Bardzo dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   11.88   375.03   38.26   9.61
PM2.5 PM10
ul. Sienkiewicza   -   13.56
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   14.72   19
Józefa Piłsudskiego   18.35   25.05
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   6.26   8.05
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: Partner
Czw. 16.07 02:00
Zachmurzenie
11° / 9° pochmurno z przejaśnieniami
Pt. 14:00
Deszczowo
11°
Sob. 14:00
Deszczowo
16°
Nd. 14:00
Deszczowo
17°
Pon. 14:00
Deszczowo
19°
Zdjęcie promujące Zakopane

Msza św. w intencji poszkodowanych i w podziękowaniu dla służb

W niedzielę 25 sierpnia o godz. 19.00 w Sanktuarium Najświętszej Rodziny odprawiona została Msza św. za tragicznie zmarłych podczas burzy w Tatrach oraz wszystkich poszkodowanych i ich rodziny. Przewodniczył jej ks. Infułat Stanisław Olszówka, a uczestniczyli w niej przedstawiciele władz miasta i powiatu oraz liczni mieszkańcy i turyści.

Do wiernych list skierował Metropolita Krakowski abp. Marek Jędraszewski. Natomiast podczas kazania ks. Infułat Stanisław Olszówka mówił o górach, które są miejscem zarówno misterium piękna, jak również misterium grozy i objawia się w nich potęga ich Stwórcy.

Wszyscy zgromadzeni modlili się również o Boże błogosławieństwo dla tych, którzy brali udział w akcji ratunkowej. Na zakończenie Eucharystii także Burmistrz Leszek Dorula podziękował Ratownikom, Strażakom, Policji, Lekarzom i Pielęgniarkom oraz wszystkim Służbom za podjęty trud.

- Te ostatnie dni to były bardzo ciężkie chwile. To szczęście, że mamy tak profesjonalne służby. Dzisiaj chcemy im podziękować naszą modlitwą i byciem razem. Bez nich przecież ta tragedia mogła być większa. W imieniu własnym, w imieniu mieszkańców Zakopanego i turystów tu przebywających, dziękuję wszystkim służbom na czele z Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, całemu personelowi szpitala, wszystkim biorącym udział w akcji i niosącym pomoc. Tej wdzięczności nie da się wyrazić w słowach. Możemy też powiedzieć, że zdaliśmy egzamin jako wspólnota, potrafiliśmy się wspierać, pomagać, robić wszystko, by ulżyć bliźnim w tej trudnej sytuacji. To było prawdziwe pokazanie jedności. Za to wszystkim dziękuję - powiedział Burmistrz.

(AKS)