Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   52.57   692.79   9.59   8.7
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   34.68
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   59.46   71.92
Józefa Piłsudskiego   12.13   14.52
Tytusa Chałubińskiego   3.42   3.99
Zofii i Witolda Paryskich   13.36   18.91
Kuźnice   1.38   1.79
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   1.56   1.7
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Czw. 09.02 04:00
Słonecznie
-12° / -11° bezchmurnie
Pt. 13:00
Zachmurzenie
-1°
Sob. 13:00
Śnieg
Nd. 13:00
Zachmurzenie
Pon. 13:00
Zachmurzenie
Zdjęcie promujące Zakopane

Apelujemy i prosimy o zachowanie społecznego dystansu podczas odpoczynku i aktywności

Szanowni Państwo, drodzy Mieszkańcy i Turyści!

Wciąż trwają wakacje. W naszym mieście gościmy kilkadziesiąt tysięcy turystów, którzy za kilka dni wyjadą do swoich domów w całej Polsce. Dlatego szczególnie ważne jest, abyśmy stosowali się do zaleceń sanitarnych, które w realny sposób zapobiegają rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w zamkniętych przestrzeniach sklepów i lokali gastronomicznych. Apelujemy i prosimy o zachowanie społecznego dystansu podczas odpoczynku i wszelkiej aktywności.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w naszym regionie, decyzją Ministra Zdrowia Powiat Tatrzański oznaczony został żółtą strefą. Oznacza to  wprowadzenie dodatkowych obostrzeń sanitarnych przy prowadzeniu pewnych rodzajów działalności i organizacji wydarzeń.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia, w imprezach sportowych i kulturalnych może wziąć udział max. 25% widowni. Podobnie w kinach i teatrach widownia może być zapełniona w maksymalnie 25%.

W lokalach i ogródkach gastronomicznych klienci muszą zakrywać usta i nos do czasu zajęcia przez nich miejsc, w których będą spożywali posiłki lub napoje. Na miejscu może przebywać 1 osoba na 4 mkw. W siłowniach, klubach i centrach fitness limit powierzchni wynosi 7 mkw na osobę.

W weselach i uroczystościach rodzinnych może wziąć udział maksymalnie 100 osób. 

Wszystkich, którzy w ostatnich dniach wakacji chcą odwiedzić nasze miasto informujemy, w Zakopanem nie wykryto nowych ognisk koronawirusa. Na dzień dzisiejszy nie odnotowano również gwałtownych wzrostów liczby zakażonych. 

Mamy jednak świadomość, że wielu z nas zakażenie koronawirusem przechodzi bezobjawowo. Postępujmy więc odpowiedzialnie i dbajmy nie tylko o siebie, ale też o innych, pamiętając, że choroba wywołana wirusem może być szczególnie niebezpieczna dla dzieci i osób starszych. Przestrzeganie zasad społecznego dystansu, stosowanie maseczek oraz częsta dezynfekcja rąk to jedyne sposoby na zapewnienie nam wszystkim bezpieczeństwa. 

Ze względu na dużą liczbę osób przebywających w czasie wypoczynku w naszym mieście, w najbliższych dniach przeprowadzona zostanie kolejna akcja dezynfekcji ulic, przystanków oraz ławek.

(RKW)

Do pobrania

Wstaw plik do pobraniaz drzewa mediów