Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   3.42   0   84.97   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   18.9
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   12.27   15.28
Józefa Piłsudskiego   11.64   14.44
Tytusa Chałubińskiego   16.34   21.42
Zofii i Witolda Paryskich   16.04   20.68
Kuźnice   15.81   20.14
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   0.51   0.67
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Sob. 13.07 20:00
Deszczowo
22° / 18° słabe opady deszczu
Nd. 14:00
Deszczowo
26°
Pon. 14:00
Deszczowo
24°
Wt. 14:00
Zachmurzenie
29°
Śr. 14:00
Deszczowo
25°
Czw. 14:00
Deszczowo
24°
Zdjęcie promujące Zakopane

Apelujemy i prosimy o zachowanie społecznego dystansu podczas odpoczynku i aktywności

Szanowni Państwo, drodzy Mieszkańcy i Turyści!

Wciąż trwają wakacje. W naszym mieście gościmy kilkadziesiąt tysięcy turystów, którzy za kilka dni wyjadą do swoich domów w całej Polsce. Dlatego szczególnie ważne jest, abyśmy stosowali się do zaleceń sanitarnych, które w realny sposób zapobiegają rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w zamkniętych przestrzeniach sklepów i lokali gastronomicznych. Apelujemy i prosimy o zachowanie społecznego dystansu podczas odpoczynku i wszelkiej aktywności.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w naszym regionie, decyzją Ministra Zdrowia Powiat Tatrzański oznaczony został żółtą strefą. Oznacza to  wprowadzenie dodatkowych obostrzeń sanitarnych przy prowadzeniu pewnych rodzajów działalności i organizacji wydarzeń.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia, w imprezach sportowych i kulturalnych może wziąć udział max. 25% widowni. Podobnie w kinach i teatrach widownia może być zapełniona w maksymalnie 25%.

W lokalach i ogródkach gastronomicznych klienci muszą zakrywać usta i nos do czasu zajęcia przez nich miejsc, w których będą spożywali posiłki lub napoje. Na miejscu może przebywać 1 osoba na 4 mkw. W siłowniach, klubach i centrach fitness limit powierzchni wynosi 7 mkw na osobę.

W weselach i uroczystościach rodzinnych może wziąć udział maksymalnie 100 osób. 

Wszystkich, którzy w ostatnich dniach wakacji chcą odwiedzić nasze miasto informujemy, w Zakopanem nie wykryto nowych ognisk koronawirusa. Na dzień dzisiejszy nie odnotowano również gwałtownych wzrostów liczby zakażonych. 

Mamy jednak świadomość, że wielu z nas zakażenie koronawirusem przechodzi bezobjawowo. Postępujmy więc odpowiedzialnie i dbajmy nie tylko o siebie, ale też o innych, pamiętając, że choroba wywołana wirusem może być szczególnie niebezpieczna dla dzieci i osób starszych. Przestrzeganie zasad społecznego dystansu, stosowanie maseczek oraz częsta dezynfekcja rąk to jedyne sposoby na zapewnienie nam wszystkim bezpieczeństwa. 

Ze względu na dużą liczbę osób przebywających w czasie wypoczynku w naszym mieście, w najbliższych dniach przeprowadzona zostanie kolejna akcja dezynfekcji ulic, przystanków oraz ławek.

(RKW)

Do pobrania

Wstaw plik do pobraniaz drzewa mediów