Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   3.5   0   72.6   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   8.4
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   4.52   5.36
Józefa Piłsudskiego   3.72   4.45
Tytusa Chałubińskiego   4.5   5.52
Kuźnice   4.68   5.61
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Nd. 11.05 14:00
Zachmurzenie
8° / 1° zachmurzenie duże
Pon. 14:00
Deszczowo
Wt. 14:00
Deszczowo
Śr. 14:00
Zachmurzenie
13°
Czw. 14:00
Śnieg
Pt. 11:00
Śnieg
Zdjęcie promujące Zakopane

Otwarcie wystawy „Szepty mojej duszy” Jerzego Jędrysiaka w Instytucie Polskim w Budapeszcie


Jerzy Jędrysiak to jeden z najwybitniejszych grafików na świecie, profesor sztuki, wykładowca w krakowskiej Akademii Pedagogicznej oraz laureat 16 nagród w konkursach międzynarodowych i 24 nagród w krajowych konkursach graficznych. Jego prace mieliśmy okazję podziwiać w tym roku w Centrum Kultury Rodzimej w Willi Czerwony Dwór podczas wystawy „Szepty mojej duszy”. Po ogromnym sukcesie ekspozycji, prace Artysty udostępnione zostały węgierskiej widowni w Instytucie Polskim w Budapeszcie.

We wczorajszym otwarciu wystawy w Budapeszcie udział wziął sam Artysta – Jerzy Jędrysiak. Towarzyszyli mu Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula, kurator wystawy Centrum Kultury Rodzimej w Willi Czerwony Dwór Małgorzata Wonuczka-Wnuk oraz Paulina Peciak. Delegacja z Zakopanego spotkała się podczas wydarzenia z Dyrektor Instytutu Polskiego Joanną Urbańską i Konsulem RP na Węgrzech Andrzejem Kalinowskim.

Wystawa grafiki Jerzego Jędrysiaka „Szepty mojej duszy” w Instytucie Polskim w Budapeszcie dostępna będzie dla międzynarodowej widowni do końca października 2022 r.


Fot. Instytut Polski w Budapeszcie

(WK)