Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Umiarkowana
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   -   -   -   -
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   -
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   96.34   117.44
Józefa Piłsudskiego   8.43   10.35
Tytusa Chałubińskiego   2.53   3.16
Kuźnice   0.65   0.83
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   24.52   31.75
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Pt. 16.01 04:00
Zachmurzenie
2° / -2° zachmurzenie duże
Sob. 13:00
Zachmurzenie
Nd. 13:00
Słonecznie
Pon. 13:00
Słonecznie
Wt. 13:00
Słonecznie
Zdjęcie promujące Zakopane

120. rocznica zakończenia sporu o Morskie Oko

W Szkole Podstawowej nr 4 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zakopanem obchodzona była 120. rocznica zakończenia sporu o Morskie Oko. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście:Starosta Powiatu Tatrzańskiego Pan Piotr Bąk oraz Wicestarosta Powiatu Tatrzańskiego Pan Władysław Filar, których przywitała Dyrektor Szkoły Pani Halina Para.

Podczas prezentacji poznaliśmy ważne wydarzenia dotyczące naszego regionu i sylwetki postaci związanych z historią odzyskania Morskiego Oka. W 1889 roku właścicielem dóbr zakopiańskich, a więc i Morskiego Oka został hrabia Władysław Zamoyski. Po stronie polskiej największym obrońcą praw Galicji do Morskiego Oka był profesor Uniwersytetu Lwowskiego, historyk prawa polskiego Oswald Marian Balzer.

Uczniowie naszej szkoły wykonali prace plastyczne, plakaty, pisali wiersze i piosenki, które znalazły się na wystawie. Na zakończenie wręczone zostały podziękowania za rozwijanie wiedzy historycznej i budowanie tożsamości naszej małej ojczyzny.

Źródło: SP4

(APM)