Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   29.06   0   18.54   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   24.82
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   21.31   29.82
Józefa Piłsudskiego   16.75   23.11
Tytusa Chałubińskiego   6.04   7.7
Zofii i Witolda Paryskich   15.45   20.83
Kuźnice   7.32   9.17
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   0.36   0.43
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Nd. 26.05 23:00
Zachmurzenie
10° / 10° zachmurzenie duże
Pon. 14:00
Deszczowo
14°
Wt. 14:00
Deszczowo
16°
Śr. 14:00
Deszczowo
15°
Czw. 14:00
Deszczowo
15°
Pt. 14:00
Deszczowo
16°
Zdjęcie promujące Zakopane

Wyjazdowe posiedzenie Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki


21 września odbyło się wyjazdowe posiedzenie Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki na obiektach COS-OPO w Zakopanem. Władze Miasta Zakopane na czele z Burmistrzem Miasta Zakopane Leszkiem Dorulą oraz Przewodniczącym Rady Miasta Janem Glucem uczestniczyły w spotkaniu i wizytacji m.in. kompleksu skoczni narciarskich na Średniej Krokwi, boiska piłkarskiego Plato, hali widowiskowej czy inwestycji budowy zadaszonego toru sportowego.

Wyjazdowe posiedzenie Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki na obiektach COS-OPO w Zakopanem było doskonałą okazją do zaprezentowania Ośrodka z jego różnorodną infrastrukturą. Posłowie oraz zaproszeni goście w środę 21 września wizytowali m.in. kompleks skoczni narciarskich na Średniej Krokwi, boisko piłkarskie Plato, halę wielofunkcyjną czy wreszcie potężną inwestycję budowy zadaszonego toru lodowego.

Dalsza część spotkania poświęcona została na rozmowy dotyczące przyszłości Ośrodka. O wparciu dla inwestycji przyczyniających się dla dobra polskiego sportu zapewnił Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Andrzej Gut-Mostowy Posłowie Dariusz Olszewski, Kazimierz Choma i Andrzej Szewiński z uznaniem odnieśli się do zmian, jakie zaszły w COS-OPO w Zakopanem na przestrzeni ostatnich lat. Na dobrą współpracę, przyczyniającą się do rozwoju Miasta Zakopane, ale i całego Powiatu Tatrzańskiego, zwracali uwagę Burmistrz Leszek Dorula i Starosta Piotr Bąk.

Potrzebę realizacji kolejnych ważnych zadań, prócz trwającej budowy wielofunkcyjnej hali lodowej, także m.in. poszerzenia bazy noclegowej i powstania drugiej pełnowymiarowej hali, podkreślił Dyrektor COS-OPO w Zakopanem Sebastian Danikiewicz, przywołując liczby świadczące o dynamicznym rozwoju Ośrodka i jego bazy. W podobnym tonie wypowiedział się Dyrektor COS Witold Roman, zauważając, że zakopiański Ośrodek doskonale służy sportowcom uprawiającym wiele różnych dyscyplin.

źródło: Centralny Ośrodek Sportu Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem
fot. COS Zakopane