Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   8.3   0   75.3   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   14.1
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   7.58   8.97
Józefa Piłsudskiego   5.16   6.27
Tytusa Chałubińskiego   6.39   7.73
Kuźnice   6.36   7.6
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Czw. 15.05 08:00
Deszczowo
3° / -1° słabe opady deszczu
Pt. 14:00
Deszczowo
Sob. 14:00
Śnieg
Nd. 14:00
Deszczowo
Pon. 14:00
Deszczowo
Wt. 05:00
Śnieg
Zdjęcie promujące Zakopane

Internetowy Quiz Sportowy - wyniki

Drogie dzieci, bardzo dziękujemy za wzięcie udziału w naszym Internetowym Quizie Sportowym, który przygotowaliśmy dla Was na Dzień Dziecka. Pytania nie były łatwe i wymagały dużej wiedzy z zakresu sportu oraz zdolności poszukiwania informacji w internecie.

Bardzo się cieszymy, że podjęliście to wyzwane i spróbowaliście swoich sił. W związku z tym, że nie było nikogo, kto udzieliłby poprawnych odpowiedzi na wszystkie pytania, Organizatorzy postanowili przyznać nagrody osobom, które w swoich odpowiedziach miały po jednym błędzie. Zgodnie z regulaminem osoby te zostaną powiadomione mailowo.

Tak jak przypuszczaliśmy, najwięcej trudności sprawiło pytanie 12., czyli podanie imienia i nazwiska pierwszego zakopiańskiego zdobywcy medalu olimpijskiego, dlatego też daliśmy Wam wskazówkę, abyście szukali nie tylko w dyscyplinach zimowych.. a tym czasem najwięcej z Was odpowiedziało, ze był to Pan Wojciech Fortuna, Mistrz Olimpijski w skokach narciarskich z 1972 r. (Sapporo). Często wymienialiście też Pana Franciszka Gąsienicę-Gronia, brązowego medalistę olimpijskiego w kombinacji norweskiej z 1956 roku (Cortina d’Ampezzo). Obie odpowiedzi były błędne, bo chodziło nam o Pana JERZEGO USTUPSKIEGO, brązowego medalistę olimpijskiego w kajakarstwie (dwójka podwójna) z 1936 r. (Berlin). Wasze odpowiedzi utwierdziły nas w przekonaniu, że z niewiadomych przyczyn postać Pana Jerzego Ustupskiego została nieco zapomniana, a jakże jest ważna w naszej olimpijskiej historii Zakopanego. Jeśli chcecie poczytać więcej na temat historii zapomnianego medalu, zajrzyjcie do internetowego wydania czerwcowego Informatora Miejskiego (str. 16 – 17). https://www.zakopane.pl/strefa-turystyczna/aktualnosci/informator-zakopane-pl

W załączeniu przedstawiamy Wam poprawne odpowiedzi na poszczególne pytania oraz graficzne zilustrowanie przesłanych przez Was odpowiedzi.

(APM)