Jakość powietrza
Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   3.92   385.23   116.23   5.45
PM2.5 PM10
ul. Sienkiewicza   -   11.18
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   11.49   14.73
Józefa Piłsudskiego   11.11   14.42
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner :
Nd. 26.05 14:00
Deszczowo
20° / 10° słabe opady deszczu
Pon. 14:00
Zachmurzenie
19°
Wt. 14:00
Deszczowo
19°
Śr. 14:00
Deszczowo
Czw. 14:00
Zachmurzenie
Pt. 11:00
Słonecznie
16°
luty 2019

Urodziny Teatru Witkacego

Urodziny Teatru Witkacego

Trzydzieści cztery lata minęły od założenia w Zakopanem Teatru Witkacego. Dziś stanowi on obowiązkowy punkt na kulturalnej mapie miasta, chętnie odwiedzany przez mieszkańców i turystów z powodu jego wyjątkowej atmosfery. Z okazji rocznicy urodzin patrona, Stanisława Ignacego Witkiewicza, odbyły się również tradycyjne Urodziny Teatru. Jak co roku zespół pod kierownictwem Andrzeja Dziuka przygotował dla uczestników wiele ciekawych wydarzeń.

W trakcie trzydniowej imprezy mieliśmy okazję uczestniczyć m.in. w wernisażach wystaw „Gyubal Wahazar” zespołu studentów Wydziału Sztuki Nowych Mediów Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie oraz „Relikwiarze. Niepodległość marzeń” Zbigniewa Bajka.

W części muzycznej spotkaliśmy się z Pawłem Steczkowskim, któremu towarzyszył Tetua Project oraz zespołem Bielas i Marynarze.

Wydarzeniem wyjątkowo oczekiwanym przez zakopiańczyków był koncert promujący solową płytę Dawida Lubowicza „INSIDE”. Debiutancki krążek znanego z zespołu Atom String Quartet skrzypka wydany został pod patronatem Burmistrza Miasta Zakopane Leszka Doruli, który również był organizatorem koncertu.

Na scenie teatru zaprezentowane były spektakle„Jan Maciej Karol Wścieklica” na podstawie dramatu St. I. Witkiewicza, w wykonaniu Teatru Exodus z Ciechanowa a także „Beckett. Cięcie czasu” oraz „SPISKI - Hej! z cyklu: tatrzańskie. Część III: wg Wojciecha Kuczoka” w wykonaniu Teatru Witkacego. Spektaklom towarzyszyły posiady z twórcami, aktorami oraz naukowcami zajmującymi się sztuką Witkacego.

Punktem kulminacyjnym był tradycyjny tort, który poprzedziły gratulacje składane przez ludzi kultury z całej Polski. Urząd Miasta Zakopane reprezentowała wiceburmistrz Agnieszka Nowak-Gąsienica.

fot. Kronos Media i Teatr Witkacego

(AKS)