Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   5.65   0   78.28   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   13.09
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   14.08   17.93
Józefa Piłsudskiego   13.53   16.92
Tytusa Chałubińskiego   15.28   19.88
Zofii i Witolda Paryskich   14.52   18.5
Kuźnice   15.67   19.75
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   2.74   3.55
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Sob. 13.07 23:00
Deszczowo
19° / 18° słabe opady deszczu
Nd. 14:00
Deszczowo
26°
Pon. 14:00
Deszczowo
24°
Wt. 14:00
Zachmurzenie
29°
Śr. 14:00
Deszczowo
25°
Czw. 14:00
Deszczowo
24°
Zdjęcie promujące Zakopane

Najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy w Polsce BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane za nami. Do zobaczenia za rok!

Właśnie zakończyła się XIV edycja najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego w Polsce – BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane. Festiwalowe kina, zlokalizowane w najpiękniejszych polskich kurortach – nad morzem, w górach i na Mazurach – przyciągnęły w tym roku ponad 40 tysięcy widzów. Przez cały lipiec i sierpień fani kina mogli codziennie bezpłatnie oglądać filmowe hity w Sopocie na najdłuższym w Europie drewnianym molo, w Zakopanem u podnóża Tatr z widokiem na Giewont, a we wszystkie wakacyjne wtorki i środy w Giżycku, gdzie dzięki specjalnej częstotliwości radiowej było to możliwe również z jachtów.

Wakacje wypełnione filmem

To były 62 dni niezapomnianych letnich seansów, podczas których widzowie najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego w Polsce na nowo odkryli magię kina. Frekwencja w Sopocie, Zakopanem i Giżycku potwierdziła jak bardzo Polacy potrzebują teraz historii opowiadanych na dużym ekranie, w tym takich, które poruszają ważne kwestie społeczne i klimatyczne. Na ponad 140 seansach wyświetlonych zostało ponad 50 tytułów kinowych. Największą popularnością w ramach repertuaru podzielonego na festiwalowe dni tematyczne cieszyły się: „Narodziny gwiazdy”, „Moonlight”, „Joker”, „Lorax”, „Był sobie pies 2”, „Dżentelmeni” oraz „Wonder Woman”.

Diamentowy Klaps Filmowy dla Roberta Więckiewicza

Zgodnie z wieloletnią tradycją, festiwal BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane wyróżnił artystę, który dostarcza fanom wielkiego ekranu wyjątkowych emocji. Przyznany po raz 11. Diamentowy Klaps Filmowy trafił do jednego z najważniejszych aktorów naszych czasów, dzięki któremu współczesne polskie kino ma jeszcze więcej charakteru i charyzmy - Roberta Więckiewicza. Ze względu na pandemię, fani kina i widzowie festiwalu złożyli aktorowi bardzo emocjonalne gratulacje w formie nagrań wideo. Materiał dostępny jest na oficjalnej stronie festiwalu https://kinoletnie.pl/aktualnosc/95 oraz na Facebooku.

Festiwal apeluje o naprawę świata

Nowością tegorocznej edycji były trzy dni tematyczne poruszające problematykę zrównoważonego rozwoju, nad którymi patronat objął Bank BNP Paribas: wtorki pod hasłem Otwarci na świat, ekologiczne czwartki z apelem Świat Cię potrzebuje oraz niedziele opatrzone tytułem Kobieta z kamerą. W tym roku Festiwal zwracał uwagę na 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju, czyli przyjęty przez ONZ w Agendzie 2030 globalny plan naprawy świata. Działania proekologiczne festiwalu widoczne były nie tylko w czwartki, gdy repertuar nawiązywał do 13. Celu: Działania w dziedzinie klimatu, ale praktycznie na każdym kroku - od selekcji filmów, poprzez filozofię miast partnerskich, do marek wspierających festiwal mających troskę o środowisko w swoim DNA. Festiwal dawał przykład i edukował, wprowadzając segregację śmieci w kinach, zapraszając do ekologicznej kawiarni Koło Molo i zachęcając - głosem blogerki Weroniki Wawrzkowicz – by każdy z nas walczył o lepszą przyszłość naszej planety w codziennym życiu.

„Pod hasłem We Love Cinema, jako Grupa wspieramy ponad 40 festiwali w Europie. Cieszę się, że dołączył do nich również najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy w Polsce, w ramach którego możemy przybliżyć publiczności ideę 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju. Jestem przekonana, że emocje i wrażenia z tegorocznej edycji pozostaną z widzami na długo, inspirując do przemyśleń, rozmów, włączania się w działania proekologiczne, te związane z prawami mniejszości czy równością płci” – powiedziała Małgorzata Wasiuk, Dyrektor Departamentu Strategii Marki i Aktywizacji Banku BNP Paribas.

Liczby mówią same za siebie

Festiwal BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane to ponad 140 seansów filmowych, czyli więcej niż 260 godzin projekcji, ponad 40 tysięcy widzów przed ekranami, 100 tysięcy gości kawiarni festiwalowej Koło Molo oraz około 15 tysięcy pamiątkowych zdjęć zrobionych w festiwalowej fotobudce. Jeśli doliczyć do tego ponad pół tony schrupanego popcornu, miliony wzruszeń i filmowych emocji, Festiwal można uznać za jedno z najważniejszych wydarzeń tego lata.

„Cieszy mnie ten ‘ilościowy’ sukces Festiwalu, jednak nie o rekordy chodzi. Najważniejsze, że udało nam się wzbogacić tegoroczną edycję o tak ważne tematy jak degradacja planety czy społeczne nierówności, obok których nie możemy pozostawać obojętni. Bardzo dziękuję sponsorom, partnerom i patronom medialnym za to, że - podobnie jak my - wierzą, że kino może kształtować naszą wrażliwość, zmieniać nas i motywować do działania, a także za ich wsparcie w tej nowej rzeczywistości, która stawia przed nami dodatkowe wyzwania. Wracamy w następne wakacje i będziemy kontynuować obrany w tym roku kierunek” – zapowiada Paweł Adamski Dyrektor Festiwalu.

Już dzisiaj Festiwal zaprasza wszystkich na kolejną edycję i obiecuje - jak zwykle - ciekawe, wartościowe i rozrywkowe kino, spotkania z gwiazdami i jeszcze więcej akcji proekologicznych. Informacje i zapowiedzi już niebawem na profilu @BNP Paribas Kino Letnie oraz stronie www.kinoletnie.pl

Organizator: Outdoor Cinema
Partner tytularny: Bank BNP Paribas
Partnerzy strategiczni: Telewizja TVN i Player
Patroni medialni: Radio Zet, Chillizet, Filmweb, Viva!, Party, Polki.pl, Kino, Gazeta Wyborcza, AMS, Zakolove, Wirtualna Polska
Sponsorzy: Jawor Parkiet, Polargos, Koral, Storytel
Hotele partnerskie: My Story Sopot Apartments, Hotel St. Bruno, Rezydencja Gubałówka
Kino partnerskie: Nowa Fala w Giżycku
Kawiarnia festiwalowa: Koło Molo w Sopocie
System gastronomiczny: Profit On
Blog partnerski: Rozmawiam, bo lubię
Partnerzy lokalni: Urząd Miasta Sopotu, Urząd Miasta Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury, Molo w Sopocie, Sopocka Organizacja Turystyczna, Urząd Miasta Giżycko i Giżyckie Centrum Kultury
Partnerzy festiwalu: Bertrand, Żegluga Mazurska
Partner kina jachtowego: Skyboat