Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   25.79   0   19.11   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   44.72
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   -   -
Józefa Piłsudskiego   32.5   48.01
Tytusa Chałubińskiego   33   48.63
Zofii i Witolda Paryskich   34.94   55.14
Kuźnice   33.4   50.44
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   5.69   6.8
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Czw. 07.12 19:00
Śnieg
-4° / -7° słabe opady śniegu
Pt. 13:00
Zachmurzenie
Sob. 13:00
Zachmurzenie
Nd. 13:00
Śnieg
Pon. 13:00
Śnieg
Wt. 13:00
Śnieg
Zdjęcie promujące Zakopane

Artyści Zakopiańscy 2021 - wirtualna prezentacja prac, część II

W Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego trwa wystawa „Artyści Zakopiańscy 2021”. Wystawa pokazuje całe współczesne spektrum dyscyplin, postaw i kierunków. Jednocześnie jest prezentacją artystów w każdym wieku, zarówno tych doświadczonych,jak również młodych, początkujących, którzy poprzez udział w projekcie „Artyści Zakopiańscy 2021”,po raz pierwszy prezentują swoje prace w przestrzeni galerii. Zapraszamy do obejrzenia online drugiej części prezentacji artystów biorących udział w wystawie, zgodnie z kolejnością alfabetyczną. Jednocześnie serdecznie zapraszamy na wystawę do przestrzeni galerii.

Więcej informacji o artystach w mediach społecznościowych Miejskiej Galerii Sztuki.

Tadeusz Jakub Dworzyński – artysta malarz. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi.

Ewa Fortuna – artystka specjalizująca się w collagu i tkaninie. Studiowała na Wydziale Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom uzyskała w 1970 roku w pracowni prof. Leszka Wajdy w Katedrze Wystawiennictwa. Członkini ZPAP o. Zakopane.

Krzysztof Frys – artysta malarz, rzeźbiarz, projektant wnętrz. Studia ukończył na Wydziale Rzeźby i Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zrealizował dwa dyplomy, pierwszy na Wydziale Architektury Wnętrz w pracowni Teresy Kruszewskiej w 1983 roku, drugi na Wydziale Rzeźby w pracowni Zofii Demkowskiej w 1985 roku.

Katarzyna Głowacka-Koper – artystka sztuk wizualnych. Ukończyła studia na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Antoni Grabowski – rzeźbiarz. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Rzeźby. Członek ZPAP o. Zakopane.

Anna Hebda – graficzka, projektantka. Ukończyła grafikę na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. W 2015 roku obroniła z wyróżnieniem dyplom magisterski w pracowni ilustracji dr hab. Małgorzaty Malwiny Niespodziewanej oraz aneks do dyplomu z projektowania graficznego pod opieką dr hab. Jakuba Pierzchały.

Czesław Jałowiecki – rzeźbiarz. Studiował na PWSSP w Poznaniu na Wydziale Rzeźby w pracowniach Jacka Pugeta i Bazylego Wojtowicza. Członek ZPAP o. Zakopane.

Janusz Jędrzejowski – rzeźbiarz. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Rzeźby. Zrealizował dyplom w pracowni profesora Józefa Murzyna.

Bartłomiej Jurecki – fotograf. Absolwent Krakowskiej Szkoły Artystycznej i Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, gdzie uzyskał tytuł Magistra Fotografii.