Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Bardzo dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   8.23   288.95   67.35   3.08
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   14.49
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   4.84   5.31
Józefa Piłsudskiego   3.17   4.04
Tytusa Chałubińskiego   3.05   3.71
Zofii i Witolda Paryskich   5.41   7.95
Kuźnice   1.76   2.24
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   0.6   0.73
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Wt. 31.01 16:00
Śnieg
-3° / -2° słabe opady śniegu
Śr. 13:00
Śnieg
-2°
Czw. 13:00
Śnieg
-1°
Pt. 13:00
Zachmurzenie
-0°
Sob. 13:00
Śnieg
-2°
Nd. 13:00
Śnieg
-7°
Zdjęcie promujące Zakopane

Artyści Zakopiańscy 2021 - wirtualna prezentacja prac, część II

W Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego trwa wystawa „Artyści Zakopiańscy 2021”. Wystawa pokazuje całe współczesne spektrum dyscyplin, postaw i kierunków. Jednocześnie jest prezentacją artystów w każdym wieku, zarówno tych doświadczonych,jak również młodych, początkujących, którzy poprzez udział w projekcie „Artyści Zakopiańscy 2021”,po raz pierwszy prezentują swoje prace w przestrzeni galerii. Zapraszamy do obejrzenia online drugiej części prezentacji artystów biorących udział w wystawie, zgodnie z kolejnością alfabetyczną. Jednocześnie serdecznie zapraszamy na wystawę do przestrzeni galerii.

Więcej informacji o artystach w mediach społecznościowych Miejskiej Galerii Sztuki.

Tadeusz Jakub Dworzyński – artysta malarz. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi.

Ewa Fortuna – artystka specjalizująca się w collagu i tkaninie. Studiowała na Wydziale Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom uzyskała w 1970 roku w pracowni prof. Leszka Wajdy w Katedrze Wystawiennictwa. Członkini ZPAP o. Zakopane.

Krzysztof Frys – artysta malarz, rzeźbiarz, projektant wnętrz. Studia ukończył na Wydziale Rzeźby i Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zrealizował dwa dyplomy, pierwszy na Wydziale Architektury Wnętrz w pracowni Teresy Kruszewskiej w 1983 roku, drugi na Wydziale Rzeźby w pracowni Zofii Demkowskiej w 1985 roku.

Katarzyna Głowacka-Koper – artystka sztuk wizualnych. Ukończyła studia na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Antoni Grabowski – rzeźbiarz. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Rzeźby. Członek ZPAP o. Zakopane.

Anna Hebda – graficzka, projektantka. Ukończyła grafikę na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. W 2015 roku obroniła z wyróżnieniem dyplom magisterski w pracowni ilustracji dr hab. Małgorzaty Malwiny Niespodziewanej oraz aneks do dyplomu z projektowania graficznego pod opieką dr hab. Jakuba Pierzchały.

Czesław Jałowiecki – rzeźbiarz. Studiował na PWSSP w Poznaniu na Wydziale Rzeźby w pracowniach Jacka Pugeta i Bazylego Wojtowicza. Członek ZPAP o. Zakopane.

Janusz Jędrzejowski – rzeźbiarz. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Rzeźby. Zrealizował dyplom w pracowni profesora Józefa Murzyna.

Bartłomiej Jurecki – fotograf. Absolwent Krakowskiej Szkoły Artystycznej i Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, gdzie uzyskał tytuł Magistra Fotografii.