-1°
Pon. 13:00
Wt. 13:00
Zdjęcie promujące Zakopane

We wtorek i środę na stokach stacji  Suche-Ski odbyły się narciarskie Mistrzostwa Polski  osób z niepełnosprawnością SPRAWNI-RAZEM. 56 zawodników z całej Polski  rywalizowało w slalomie i  gigancie w kilku grupach. Fundacja HANDICAP Zakopane wystawiła 11-osobową reprezentację w narciarstwie alpejskim, oraz 6-osobową w biegach narciarskich.

Sportowcy Fundacji HANDICAP Zakopane zakończyli rywalizację sukcesami, zdobywając 5 medali w narciarstwie alpejskim i 1 w biegach na nartach. Wśród alpejczyków w slalomie złoto zdobył Antoni Wiercioch, brąz Patrycja Strama, kolejny brąz Patrycja Bryniarska. W gigancie ponownie najszybszy był Antoni Wiercioch, a srebro zdobył Klimek Zięba. W pierwszej dziesiątce zameldowali się również Rafał Świczkowski (4 i 5m.), Łukasz Galica (6 i 9m.) i Krzysiek Hełdak (6m.) oraz debiutant Jakub Kaim (9m.)

W biegach narciarskich złoty medal wywalczył Maciek Piotrowski, a honorowe miejsca zdobyli: 5m. - Gabrysia Kurczak, a 6-te miejsca: Krystian Parniewicz, Ola Gołdyn i Weronika Kalemba. Nasza sztafeta narciarska zajęła 5 miejsce.

Gratulujemy sportowcom z Zakopanego, Kościeliska i SOSW Nowy Targ ich osiągnięć, życzymy wytrwałości w treningach i coraz lepszych wyników.

Zawodnicy Fundacji HANDICAP Zakopane trenują dzięki wsparciu sponsora PZU.