Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   6.23   0   81.74   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   10.8
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   1.44   1.88
Józefa Piłsudskiego   2.29   3.13
Tytusa Chałubińskiego   2.51   3.4
Zofii i Witolda Paryskich   2.41   3.66
Kuźnice   2.55   3.38
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   0.96   1.18
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Śr. 22.05 20:00
Deszczowo
14° / 12° słabe opady deszczu
Czw. 14:00
Deszczowo
15°
Pt. 14:00
Deszczowo
17°
Sob. 14:00
Zachmurzenie
18°
Nd. 14:00
Deszczowo
16°
Pon. 14:00
Deszczowo
17°
Zdjęcie promujące Zakopane

Zagłosuj na najlepsze miejsca na zimową przygodę w Polsce!

Góry, morze, narty, snowboard, sanki, termy, aquaparki, a może lodowiska? Zima w Polsce ma wiele barw, dlatego eksperci z Magazynu Travelist postanowili wyróżnić te miejscowości i atrakcje, które w tym sezonie budzą w nas największe emocje. Do głosowania na najlepsze miejsce na zimową przygodę zapraszają internautów, którzy oddając swój głos, mogą wygrać nawet 1000 zł na wyjazd z Travelist.pl.


Zimowe Gwiazdy Travelist 2024: pierwszy taki ranking

Polska zimą ma do zaoferowania naprawdę wiele atrakcji, które gwarantują niezapomnianą przygodę. Gorące baseny termalne, w których zimowe mrozy ustępują miejsca ciepłu i relaksowi, zachęcające do zimowych spacerów rozległe plaże, pełen atrakcji parki wodne, tętniące życiem miejscowości czy malowniczo położone ośrodki narciarskie, to jedynie namiastka niezliczonych możliwości. Odkrywanie Polski o tej porze roku może stać się prawdziwą frajdą zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Eksperci Magazynu Travelist, którzy stoją m.in. za popularnym rankingiem najpiękniejszych polskich plaż, postanowili docenić tym razem te miejsca, które są prawdziwymi, zimowymi perełkami tego roku.

4 kategorie i aż 40 nominowanych

Zimowe Gwiazdy Travelist 2024 przyznane zostaną w aż 4 kategoriach: miejscowość w górach, miejscowość nad morzem, najlepszy ośrodek narciarski i najlepsza atrakcja sezonu. Aby ułatwić głosowanie, zespół ekspertów portalu wytypował po 10 nominacji w każdej z kategorii.

O tytuł miejscowość w górach powalczą: Szklarska Poręba, Wisła, Świeradów-Zdrój, Sienna, Zakopane, Białka Tatrzańska, Szczyrk, Karpacz, Krynica-Zdrój oraz Ustroń. O Zimową Gwiazdę Travelist w kategorii miejscowość nad morzem powalczą: Kołobrzeg, Gdańsk, Mielno, Świnoujście, Międzyzdroje, Sopot, Ustka, Jarosławiec, Jastrzębia Góra, a także Półwysep Helski. Nominacje dla najlepszego ośrodka narciarskiego otrzymały: Szczyrk Mountain Resort, Jaworzyna Krynicka, Zieleniec Sport Arena, PKL Kasprowy Wierch, Kotelnica Białczańska, Ski Arena Szrenica, Czarna Góra Resort, Jurgów Ski, Karpacz Ski Arena oraz Korbielów Pilsko. Najlepszą atrakcją sezonu z kolei mają szansę zostać: Suntago, Mandoria, Kalevala Borowice, Królewski Ogród Światła w Wilanowie, Snowlandia w Zakopanem, Sankolandia w Muszynie, Orientarium w Łodzi, Park Legend w Nowej Słupi, Termy Chochołowskie, a także Sky Walk w Świeradowie-Zdroju.

Oddaj swój głos i wygraj nawet 1000 zł na wyjazd z Travelist.pl

W każdej z 4 kategorii można oddać tylko 1 głos. Ci, którzy zagłosują na swoje typy, mogą wziąć udział w konkursie. Aby powalczyć o atrakcyjne nagrody, wystarczy wybrać jeden hotel z aktualnej oferty Travelist.pl, który zdaniem głosującego najlepiej nadaje się na zimowy urlop, i w pomysłowy sposób uzasadnić swój wybór. Na autorów najciekawszych i najbardziej kreatywnych odpowiedzi czekają 3 nagrody w środkach Travelist: 1000 zł za I miejsce, 500 zł za II miejsce oraz 300 zł za III miejsce.

Głosowanie na miejsca i atrakcje, które powalczą o tytuł Zimowych Gwiazd Travelist 2024, trwa do 11 lutego (niedziela) do godziny 23:59. Regulamin konkursu oraz ankieta dostępne są na stronie konkursu: https://promocje.travelist.pl/zimowe-gwiazdy-travelist-2024.

Źródło: Organizatorzy

(APM)