Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   -   -   -   -
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   -
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   11.41   13.19
Józefa Piłsudskiego   8.19   9.82
Tytusa Chałubińskiego   7.13   8.68
Kuźnice   8.56   10.33
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   13.29   15.68
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Wt. 21.04 11:00
Deszczowo
4° / -3° słabe opady deszczu
Śr. 14:00
Śnieg
Czw. 14:00
Deszczowo
Pt. 14:00
Zachmurzenie
Sob. 14:00
Zachmurzenie
11°
Nd. 08:00
Śnieg
-2°
Zdjęcie promujące Zakopane

Konwent Tatrzański z wizytą u Metropolity Krakowskiego kard. Grzegorza Rysia

W poniedziałek 20 kwietnia członków Konwentu Tatrzańskiego w Pałacu Biskupim przy ul. Franciszkańskiej w Krakowie przyjął Metropolita Krakowski kard. Grzegorz Ryś. Wizyta podkreśliła potrzebę dialogu pomiędzy samorządami a Kościołem. Jej tematem były zarówno bieżące sprawy lokalnych wspólnot parafialnych w Powiecie Tatrzańskim, jak również przygotowania do przypadających w 2027 r. obchodów Jubileuszu 30-lecia wizyty Świętego Jana Pawła II w Zakopanem i na Podhalu.

Samorządowcy podkreślali związek regionu, który reprezentują, zarówno z tradycją, jak i z wiarą katolicką, a w szczególności z patronującym powiatowi św. Janem Pawłem II i Matką Bożą Jaworzyńską Królową Tatr z Sanktuarium na Wiktorówkach, której wizerunek zamieszczony jest w herbie Powiatu Tatrzańskiego.

W spotkaniu wziął udział przewodniczący Konwentowi Starosta Tatrzański Andrzej Skupień, a także Wicestarosta Wawrzyniec Bystrzycki, Członek Zarządu Powiatu Tatrzańskiego Paweł Para, Burmistrz Miasta Zakopane Łukasz Filipowicz, Wójt Gminy Kościelisko Roman Krupa, Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska Andrzej Pietrzyk, Zastępca Wójta Gminy Poronin Maciej Dziubas oraz Sekretarz Gminy Biały Dunajec Anna Wypychowska.

Na co dzień cykliczne posiedzenia Konwentu Tatrzańskiego służą bieżącej współpracy i wymianie doświadczeń włodarzy wszystkich samorządów z terenu Powiatu Tatrzańskiego. Tym razem spotkanie miało szczególny wyjazdowy charakter, którego celem było nawiązanie współpracy z nowym Metropolitą Krakowskim.