Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Bardzo dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   9.49   345.89   21.09   6.68
PM2.5 PM10
ul. Sienkiewicza   -   15.24
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   10.65   14.22
Józefa Piłsudskiego   18.47   25.13
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   4.14   5.67
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: Partner
Wt. 14.07 05:00
Słonecznie
6° / 10° bezchmurnie
Śr. 14:00
Deszczowo
21°
Czw. 14:00
Deszczowo
14°
Pt. 14:00
Deszczowo
16°
Sob. 14:00
Deszczowo
16°
Zdjęcie promujące Zakopane

Cool-turalny człowiek

Co roku, od września do maja, Miasto Zakopane prowadzi program „COOL-turalny Człowiek”. Do udziału zapraszamy dzieci od przedszkolaka po maturzystę, uczęszczające zarówno do placówek samorządowych jak również państwowych i niepublicznych na terenie Zakopanego.

Program ma na celu zapoznanie dzieci, młodzież, a także mieszkańców Zakopanego z ofertą proponowaną przez instytucje i stowarzyszenia. Pozwala również wychować kolejne pokolenie odbiorców kultury. Przygotowuje wartościowego, świadomego odbiorcę, który będzie potrafił odnaleźć i skorzystać z oferty spędzania wolnego czasu w życiu dorosłym. Dzięki interesującym wydarzeniom wielu młodych ludzi bierze udział wkoncertach, wykładach, lekcjach muzealnych, wernisażach, seansach filmowych.

Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim Instytucjom biorącym udział w programie: Zakopiańskie Centrum Kultury, Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego, Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego, Zakopiańskie Centrum Edukacji, Muzeum Tatrzańskie, Tatrzański Park Narodowy, Starostwo Tatrzańskie, Tatrzańska Agencja Rozwoju Promocji i Kultury, Muzeum Jana Kasprowicza i Galeria Obrazów Wł. Jarockiego na Harendzie, Teatr im. St. I. Witkiewicza, Towarzystwo Miłośników Teatru im. H. Modrzejewskiej, Galeria „Strug” przy ZSP im. Antoniego Kenara, Galeria Antoniego Rząsy, Stowarzyszenie im. M. Karłowicza, TCKiS „Jutrzenka”, Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „ Atma”, Związek Podhalan Oddział Zakopane, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniazdo w Zakopanem, Teatr Rozrywki RZT Szymaszkowa, Dom Jana Sztaudynger-Willa Koszysta, Hotel Górski Kalatówki, Kino Miejsce, Aqua Park Zakopane, Orski Gallery, Dom Muzealny „Ornak”, Galeria Jerzego i Marii Gruszczyńskich.

Z powodów panującej pandemii nasz program od marca do maja przeniósł się w strefę wirtualną. W ramach akcji #zostań w domu, uczestnicy bardzo aktywnie zwiedzali wystawy i autorskie galerie artystów, które zostały udostępnione na stronach internetowych. Bardzo się cieszymy, że wszyscy tak aktywnie dokończyli zadania w programie, odwiedzając media społecznościowe i strony internetowe. Uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w tym szczególnym wydaniu programu „COOL-turalny Człowiek”.

We wrześniu rozpoczniemy jubileuszową dziesiątą edycję naszego przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że po wakacjach wrócimy do programu „COOL-turalny Człowiek” w takiej formie jak przez ostatnie dziewięć lat. Miło nam będzie spotkać się z Wami w zakopiańskich instytucjach kultury.