Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   24.9   589.25   11.23   7.14
PM2.5 PM10
ul. Sienkiewicza   -   27.24
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   18.4   25.78
Józefa Piłsudskiego   12.58   16.21
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   7.65   10.2
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: Partner
Pt. 10.07 02:00
Zachmurzenie
14° / 17° rozproszone chmury
Sob. 14:00
Deszczowo
18°
Nd. 14:00
Deszczowo
11°
Pon. 14:00
Deszczowo
14°
Wt. 14:00
Deszczowo
17°
Zdjęcie promujące Zakopane

Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 3 w Zakopanem

12 października 2018r. Szkoła Podstawowa nr 3 im. gen. Mariusza Zaruskiego w Zakopanem świętowała Jubileusz 110- lecia istnienia. Uroczystości szkolne doskonale wpisały się w obchody 100-lecia rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

W kościele OO. Bernardynów na Bystrem została odprawiona Msza Święta w intencji całej społeczności szkolnej, którą odprawił proboszcz parafii Antoni Kluska. W głównym holu Burmistrz Miasta p. Leszek Dorula wraz z przedstawicielami społeczności szkolnej otworzył Kącik Zaruskiego- patrona naszej szkoły. Z okazji jubileuszu burmistrz wręczył dyrektor Elżbiecie Konopce portret Mariusza Zaruskiego autorstwa Moniki Stanisławskiej-Pitoń.

W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej oprócz uczniów i rodziców obecni byli przedstawiciele władz miasta, powiatu, kuratorium, instytucji współpracujących i wspierających szkolę, jej pracownicy i przyjaciele. Wraz z uczniami i absolwentami naszej szkoły zaproszeni goście przeszli ścieżką szkolnych lat i ścieżką ważnych wydarzeń historycznych w Polsce, w Zakopanem i tych dotyczących szkoły na Bystrem.

Wzruszający występ artystyczny skłonił słuchaczy do refleksji i zadumy nad tym wszystkim co bezpowrotnie minęło, ale przecież odcisnęło trwały ślad w ich sercach. Artystów i śpiewaków nagrodzono gromkimi brawami.

Uwieńczeniem jubileuszowego spektaklu był tort urodzinowy w kształcie tarczy szkoły dla uczniów od rodziców. Wszyscy goście zostali zaproszeni do zwiedzenia szkoły i okolicznościowych wystaw.

Tekst: SP3

(RKW)