Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Bardzo dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   6.98   402.34   65.64   5.73
PM2.5 PM10
ul. Sienkiewicza   -   3
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   1.37   1.85
Józefa Piłsudskiego   7.42   9.5
Tytusa Chałubińskiego   3.17   4.22
Kuźnice   0.96   1.36
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   2.88   4.07
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: Partner
Czw. 29.10 16:00
Deszczowo
10° / 3° słabe opady deszczu
Pt. 13:00
Deszczowo
Sob. 13:00
Zachmurzenie
Nd. 13:00
Słonecznie
11°
Pon. 13:00
Zachmurzenie
12°
Wt. 13:00
Deszczowo
11°
Zdjęcie promujące Zakopane

Ostatnie koncerty w ramach Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych

Okres bożonarodzeniowy powoli dobiega końca. W ten weekend już po raz ostatni będzie można usłyszeć kolędy w wykonaniu nietuzinkowych artystów, we wciąż jeszcze wyjątkowej, świątecznej oprawie wnętrz zakopiańskich kościołów.

Przed nami ostatnie koncerty w ramach XI Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych ,,Dobrze ześ sie Jezu pod Giewontem zrodziył”

Ostatni kolędowy weekend rozpoczniemy 1 lutego o godzinie 18.00 w Kościele Świętego Antoniego Padewskiego na Bulwarach Słowackiego. Tuż po mszy świętej, wystąpi Chór Nauczycieli Szkoły Podstawowej nr. 5. Będzie to  jedyny tego typu koncert chóralny podczas tegorocznej edycji Festiwalu. Do projektu zostali zaproszeni nauczyciele wszystkich zakopiańskich szkół. Obecny skład chóru to nauczyciele, głównie z SP 5 na Chramcówkach oraz sympatycy szkoły.

XI Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych “Dobrze ześ sie Jezu pod Giewontem zrodziył” zakończy 2 lutego w Sanktuarium Najświętszej Rodziny na Krupówkach występ Niki Lubowicz z zespołem.

Artystka to rodowita zakopianka, absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na trzech kierunkach. Jest laureatką wielu festiwali i konkursów wokalnych. W 2016 roku była nominowana do Nagrody “Fryderyk” w kategorii Debiut Fonograficzny Roku za płytę “Nika’s Dream”.

Ojciec Niki - Stanisław Lubowicz, zaczął sam komponować kolędy i świąteczne piosenki do tekstów Radosława Figury, Kazimierza Józefa Węgrzyna i Macieja Pinkwarta, dzięki czemu artystka posiada w swoim repertuarze autorskie kompozycje. Poza nimi, na koncercie, będzie można usłyszeć także tradycyjne pastorałki, które Artystka postanowiła ponownie zaaranżować. Wielki wpływ na jej twórczość ma także folklor podhalański, do którego sięgnęła też w osiągnięciach nieżyjącego już kompozytora Wacława Geigera - wybitnego polskiego muzyka i pedagoga Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. M. Karłowicza w Zakopanem, której absolwentką jest Artystka zamykająca tegoroczny Festiwal. 

Organizatorem wydarzenia  jest Miasto Zakopane.

Wszystkich mieszkańców oraz turystów serdecznie zapraszamy!

(MP)