Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   25.09   862.45   45.2   12.21
PM2.5 PM10
ul. Sienkiewicza   -   37.9
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   24.2   35.83
Józefa Piłsudskiego   33.57   56.36
Tytusa Chałubińskiego   29.94   47.42
Zofii i Witolda Paryskich   36.54   66.09
Kuźnice   9.77   13.61
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   27.43   44.13
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: Partner
Pt. 15.01 22:00
Śnieg
-9° / -9° słabe opady śniegu
Sob. 13:00
Śnieg
-8°
Nd. 13:00
Śnieg
-10°
Pon. 13:00
Zachmurzenie
-6°
Wt. 13:00
Zachmurzenie
-2°
Śr. 13:00
Zachmurzenie
Zdjęcie promujące Zakopane

Hanna Zbyryt oraz Dikanda na Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych "Dobrze ześ sie Jezu pod Giewontem zrodziył..."

Miasto Zakopane zaprasza na ostatnie styczniowe koncerty w wykonaniu znanych gwiazd polskiej oraz zagranicznej estrady. Tradycyjnie występy odbędą się w niesamowitej oprawie świątecznej. Tym razem dźwięki kolęd wypełnią Centrum Formacyjno - Szkoleniowe “Księżówka” oraz Sanktuarium Narodowe Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach.


Już jutro po mszy świętej o godzinie 16.00 w Centrum Formacyjno - Szkoleniowym “Księżówka” koncert “Magia Świąt” Hanny Zbyryt. W Zakopanem zasłynęła ona z otwarcia Teatru RZT Szymaszkowa, w którym także występuje. Ukończyła kierunek aktorski PWST im. L. Solskiego w Krakowie (filia zamiejscowa we Wrocławiu) w 2009 roku. Jest absolwentką Studium Tańca w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie - kierunek choreografia tańca współczesnego. W Teatrze im. A. Mickiewicza w Częstochowie zadebiutowała jako nastolatka w realizacjach m. in. Adama Hanuszkiewicza („Wesele”, „Romanse i ballady”, „Pan Tadeusz”). W 2013 r. powróciła na częstochowską scenę, wcielając się w rolę Mary w „Przyjaznych duszach”. Od września 2018 r. jest etatową aktorką częstochowskiego Teatru.

Związana była z Teatrem im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem, a także występowała w Teatrze Tańca przy Politechnice Częstochowskiej. Współpracowała z Teatrem Pantomimy  Henryka Tomaszewskiego i Instytutem Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.

Obecnie aktorkę możemy zobaczyć na częstochowskiej scenie w spektaklu „Przyjazne dusze”  Pam Valentine, w reż. Jerzego Bończaka (premiera: 2012 r.) oraz w roli Glorii  w spektaklu „Czyż nie dobija się koni” w reż. Magdaleny Piekorz.

Anna Zbyryt wystąpi z Wojciechem Wachułką - absolutnym pianistą, aranżerem, czołowym muzykiem krakowskim, który na swoim koncie ma wiele realizacji radiowo - telewizyjnych, koncertowych i teatralnych, w kraju i zagranicą.

Natomiast w niedzielę, 26. stycznia, po mszy świętej o godzinie 19.00 w Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach zagra i zaśpiewa niesamowity zespół Dikanda. 

Jest to grupa muzyków grających world music, ceniona głównie na zagranicznym rynku. Dikanda stawia na autentyczność stylu – poszukuje nowych nurtów, większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami. Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie. 

W ich utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie. Zespół istnieje od 1997 r. Dikanda ma w swoim dorobku 7 płyt – w tym DVD Live nagrywane w zakopiańskim Teatrze Witkacego. Zagrali setki koncertów, głównie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, ale również w Rosji, Indiach oraz w USA. Koncerty Dikandy to niezwykle emocjonalna podróż po etnicznych brzmieniach, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych uczuć. Charakterystyczne dla Dikandy jest tworzenie nowych słów w tekstach utworów, w ten sposób powstał oryginalny język grupy - „dikandisz”. 

Najważniejszy w twórczości zespołu jest przekaz, który tworzy relację między artystami a publicznością. 

W tym roku odbyła się premiera ich nowej płyty CD „Kolęda, Kolęda”


Organizatorem wydarzenia jest Miasto Zakopane, które zaprasza do wspólnego kolędowania! 

Więcej na strona www: https://festiwale.zakopane.pl