Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   8.85   599.75   79   8.94
PM2.5 PM10
ul. Sienkiewicza   -   10.7
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   3.32   4.37
Józefa Piłsudskiego   10.02   12.96
Tytusa Chałubińskiego   1.85   2.43
Kuźnice   2.24   3
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   3.25   4.32
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: Partner
Pt. 25.09 11:00
Deszczowo
16° / 12° słabe opady deszczu
Sob. 14:00
Zachmurzenie
14°
Nd. 14:00
Zachmurzenie
10°
Pon. 14:00
Zachmurzenie
10°
Wt. 14:00
Deszczowo
Śr. 08:00
Deszczowo
Zdjęcie promujące Zakopane

Najbliższe dni z Festiwalem Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych

Zapraszamy na wspaniałe koncerty, które odbędą się już w ten weekend w trzech zakopiańskich kościołach. Wszystkie w ramach tegorocznego Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych DOBRZE ZEŚ SIE JEZU POD GIEWONTEM ZRODZIYŁ...


Już dzisiaj 17 stycznia o godz. 18:00 zapraszamy do Kościoła Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty na Harendzie, gdzie wystąpi jedna z najpopularniejszych piosenkarek na polskiej scenie muzycznej – ELENI. 

Artystka z muzyką zetknęła się w dzieciństwie, gdyż pochodzi z rodziny o tradycjach artystycznych. Już w szkole średniej uczestniczyła aktywnie w życiu kulturalnym jako solistka zespołu "Ballada". Po egzaminie maturalnym w 1975 roku została zaangażowana do profesjonalnego zespołu Prometheus działającego przy Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART w Sopocie. Jako solistka równolegle z występami na estradzie dokonywała nagrań radiowych i brała udział w licznych programach telewizyjnych.
Pierwszą płytę długogrającą "Po słonecznej stronie życia" nagrała z zespołem Prometheus w 1977 roku. W 1980 roku nagrała swoją pierwszą solową płytę "Ty jak niebo, ja - jak obłok", która okazała się wielkim sukcesem i w 1982 roku doczekała się swojej anglojęzycznej wersji pt. "Lovers". Nagrała ponad 20 płyt w milionowych nakładach, zdobywając aż osiem "Złotych Płyt" oraz dwie "Platynowe Płyty". Wielokrotnie występowała na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, brała udział w Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze oraz w Good News Festival w Częstochowie.
Oprócz występów na większych krajowych scenach, koncertowała w wielu krajach Europy, a także w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii.
W swoim repertuarze posiada piosenki takich kompozytorów jak Kostas Dzokas, Aleksander Białous, Andrzej Ellmann, Krzesimir Dębski, Jarosław Kukulski, Piotr Kałużny, Jerzy Milian i Waldemar Parzyński, do których teksty napisali znakomici literaci Lech Konopiński, Jacek Bukowski, Andrzej Kuryło, Janusz Kondratowicz, Magda Wojtaszewska czy Nikos Chadzinikolau. 


W sobotę 18 stycznia, tym razem na Antałówce w Kaplicy  Najświętszej  Marii Panny Matki Zbawiciela, również o godzinie 18:00 usłyszymy koncert  zespołu MEGITZA
„Megitza z Dobrą Nowiną” to koncert świętujący magię i tradycję Świąt Bożego Narodzenia w Polsce oraz na całym świecie. Megitza to rodowita góralka, wokalistka, kontrabasistka, autorka tekstów i muzyki. Swoją karierę rozpoczęła w USA 12 lat temu. Razem ze swoimi muzykami Megitza zaprezentuje tradycyjne kolędy i pastorałki oraz kompozycje własne w duchu Świąt Bożego Narodzenia. Utwory te pochodzą z płyty świątecznej „Dobra Nowina” nagranej z gościnnym udziałem Renaty Przemyk. Finalistka „Must be the Music”, zdobywczyni „Złotego Guzika” od Agnieszki Chylińskiej w Mam Talent, a od dziewięciu miesięcy również szczęśliwa mama.


Niedziela 19 stycznia to czas, który warto zarezerwować aby posłuchać Magdy Steczkowskiej. Po Mszy Świętej o godz. 11:00 w Sanktuarium MB Objawiającej Cudowny Medalik na zakopiańskiej Olczy, wokalistka wykona najpiękniejsze polskie kolędy!

Magda Steczkowska to autorka tekstów, która na swoim koncie ma 4 solowe płyty. We wrześniu 2018 r. ukazał się jej piąty album z najpiękniejszymi piosenkami z polskich seriali zatytułowany „SeriaLove”. Przed rozpoczęciem kariery solowej współpracowała z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej.
Podczas niedzielnego koncertu Artystce na scenie towarzyszyć będzie Michał Jurkiewicz – multiinstrumentalista .
Koncerty Magdy na długo zapadają w pamięć, a to za sprawą wyjątkowego głosu Artystki i wyjątkowego klimatu jaki tworzy podczas swoich koncertów.
Usłyszycie Państwo między innymi W żłobie leży , Oj maluśki, maluśki, Mizerna cicha ,Lulajże Jezuniu oraz wiele innych znanych i lubianych kolęd .

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Zakopane, które zaprasza do wspólnego kolędowania!


Więcej na strona www: https://festiwale.zakopane.pl 

(MP)