Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   10.8   397.46   28.1   9.25
PM2.5 PM10
ul. Sienkiewicza   -   39.08
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   20.9   30.5
Józefa Piłsudskiego   18.45   25.84
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   15.17   19.79
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: Partner
Nd. 09.08 05:00
Słonecznie
15° / 15° bezchmurnie
Pon. 14:00
Deszczowo
22°
Wt. 14:00
Deszczowo
22°
Śr. 14:00
Słonecznie
23°
Czw. 14:00
Słonecznie
24°
Zdjęcie promujące Zakopane

Bezpieczne Zakopane, bezpieczne wakacje

Od 15 lipca trwa w Zakopanem akcja wydawania płynów do dezynfekcji dla mieszkańców. Uruchomiony został specjalny punkt w budynku byłego Gimnazjum nr 2 przy ul. Sienkiewicza. Dodatkowo przez tydzień działały mobilne punkty w różnych rejonach miasta (Olcza, Harenda, Krzeptówki, Skibówki, Cyrhla, Pardałówka, Kasprusie, Choćkowskie, Gubałówka). Akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Przez 10 dni wydanych zostało blisko 6 tys. butelek.

Nadal działa Punkt Wydawania Płynów do Dezynfekcji przy ul. Sienkiewicza 27 - od poniedziałku do piątku w godz. 11:00 - 15:00. Każda osoba mieszkająca w Zakopanem, która zgłosi się tam z dowodem osobistym, otrzyma płyn. Do odbioru są także maseczki.

Tak szeroko zakrojone działania w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów są możliwe dzięki pozyskanym przez Burmistrza Miasta Zakopane Leszka Dorulę środkom na zakup płynów w wysokości 300 tys. zł.

Ponadto przygotowana została akcja „Bezpieczne Wakacje w Zakopanem”. Na miejskich słupach pojawiły się plakaty w graficzny sposób przypominające o najważniejszych zasadach dot. zachowania dystansu, noszenia maseczek i dezynfekcji rąk. Równolegle informacje przekazywane są w internecie i mediach społecznościowych. Zapraszamy także zakopiańskich Przedsiębiorców - właścicieli sklepów, restauracji i punktów usługowych do włączenia się w akcję. Trwa już dystrybucja plakatów. Można je odbierać od poniedziałku do piątku w Urzędzie Miasta Zakopane (w godzinach pracy urzędu) oraz w Punkcie Wydawania Płynów do Dezynfekcji w byłym Gimnazjum nr 2 przy ul. Sienkiewicza 27. Zachęcamy, by Przedsiębiorcy umieszczali plakaty w widocznych miejscach, np. przy kasach, w witrynach sklepowych i dbali o przestrzeganie zasad przez swoich klientów. Akcji towarzyszy hasło „Dbaj o zdrowie swoje i innych”. 

>>>W najbliższym czasie plakaty będą także dostarczane bezpośrednio do instytucji, sklepów, restauracji, hoteli i pensjonatów. Chęć ich otrzymania można zgłaszać mailowo pod adresem biuro.prasowe@zakopane.eu

>>>Plakaty można także pobrać w wersji elektronicznej z naszej strony https://www.zakopane.pl/strefa-miejska/aktualnosci/aktualnosci-zwykle/lipiec-2020/akcja-bezpieczne-wakacje-w-zakopanem.

(AKS)