Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   5.65   402.35   76.27   5.73
PM2.5 PM10
ul. Sienkiewicza   -   16.5
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   10.85   13.42
Józefa Piłsudskiego   9.17   11.71
Tytusa Chałubińskiego   9.74   12.63
Zofii i Witolda Paryskich   11.66   15.73
Kuźnice   8.28   10.54
Gronik   9.82   12.37
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   14.84   18.74
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: Partner
Pt. 23.04 11:00
Śnieg
6° / -2° słabe opady śniegu
Sob. 14:00
Zachmurzenie
Nd. 14:00
Śnieg
Pon. 14:00
Zachmurzenie
Wt. 14:00
Zachmurzenie
11°
Śr. 08:00
Deszczowo
Zdjęcie promujące Zakopane

#NajważniejszeWrócić

Był czwartek, 22 sierpnia 2019 r., wczesne popołudnie, na tatrzańskich szlakach tłumy. W kolejce, aby wejść na Giewont stało kilkaset osób… Nad Tatrami przechodziła gwałtowna burza, w kopułę Giewontu uderzyły liczne pioruny…, ratownicy TOPR niezwłocznie rozpoczęli akcję ratunkową. Rok po tamtych tragicznych wydarzeniach, w których 4 osoby zginęły, a ponad 150 zostało rannych, Małopolska Organizacja Turystyczna prezentuje pierwszy odcinek serii filmów edukacyjnych o tematyce bezpieczeństwa w górach: #NajważniejszeWrócić.

Małopolska Organizacja Turystyczna aktywnie włącza się w akcję promowania bezpieczeństwa w górach. Każdego roku na szlakach turystycznych w Małopolsce, szczególnie w Tatrach wciąż dochodzi do setek różnego rodzaju zdarzeń i wypadków. I niestety nadal jedną z najczęstszych przyczyn wypadków jest mała wiedza turystów o zasadach bezpieczeństwa, brawura oraz przecenianie swoich umiejętności.

Najwyższy czas to zmienić poprzez akcję #NajważniejszeWrócić – cyklu filmów edukacyjnych o niebezpieczeństwach jakie czyhają na każdego z nas podczas górskich wędrówek. Wspólnie z naszym partnerem Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym przygotowaliśmy cykl filmów promujących bezpieczne zachowanie każdego prawdziwego turysty. Planowanie naszych wypraw, sprawdzanie prognozy pogody i dobieranie trasy wycieczki do naszych umiejętności to podstawa. Ale oprócz tego odpowiednie buty, odzież i niezbędne wyposażenie oraz co najważniejsze – wiedza i umiejętności.

Chcemy promować świadome, rozsądne zachowanie w górach jako elementarz każdego, nawet zaawansowanego turysty. W naszym projekcie kładziemy na to szczególny nacisk. Dzięki nam dowiesz się także jak bezpiecznie przeżywać górską przygodę. Nasza wiedza i umiejętności to polisa ubezpieczeniowa w Tatrach, która daje nam spore szanse, że nie tylko wyjdziemy na szlak, ale i bezpiecznie z niego wrócimy.

Chcemy promować bezpieczne, świadome i odpowiedzialne zachowanie w górach. Dlatego właśnie w dniu dzisiejszym, w dzień przed rocznicą jednych z najtragiczniejszych wydarzeń w Tatrach zaczynamy emisję przygotowanych przez nas filmów – oto link do pierwszego odcinka https://www.youtube.com/watch?v=3_ka2_dpDxY&t=10s. Kolejne odcinki, premierowo prezentować będziemy w kolejne piątki o godz. 12.00. Co najważniejsze: całą akcję chcemy zrealizować z Wami. Ratownicy TOPR rokrocznie organizują setki wypraw i interwencji ratunkowych i mają doskonałą wiedzę jakie są przyczyny wypadków. Teraz tą wiedzą podzielą się z Wami i pokażą, jak zadbać o swoje zdrowie i życie. Chcemy poprzez ciekawą, fachową edukację poprawić bezpieczeństwo w górach. Bądźcie z nami, aktywnie przyłączcie się do naszej akcji i pokażcie, jak Wy przygotowujecie się do górskich wypraw w Małopolsce i je przeżywacie.

Wszystkie filmy z serii #NajważniejszeWrócićdostępne będą na facebookowym profilu Małopolskiej Organizacji Turystycznej: facebook.com/mot.krakow i na kanale MOT w serwisie YouTube:

http://bit.ly/YouTubeMOT

Akcja edukacyjna #NajważniejszeWrócić jest współfinasowana ze środków Ministerstwa Rozwoju w ramach projektu „W małopolskich górach bezpieczniej!”. Partnerami akcji są Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i Województwo Małopolskie.

(APM)