Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Bardzo dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   25.07   0   22.59   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   12.59
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   -   -
Józefa Piłsudskiego   9.97   12.51
Tytusa Chałubińskiego   0.6   0.78
Zofii i Witolda Paryskich   13.22   17.57
Kuźnice   0.09   0.14
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   -   -
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Śr. 06.12 07:00
Zachmurzenie
-2° / -1° zachmurzenie duże
Czw. 13:00
Śnieg
-1°
Pt. 13:00
Zachmurzenie
Sob. 13:00
Zachmurzenie
Nd. 13:00
Zachmurzenie
Pon. 04:00
Śnieg
-1°
Zdjęcie promujące Zakopane

Sezon zimowy otwarty

Zawody narciarskie miast partnerskich, wymiana desek i występ dziecięcego zespołu "Zbójnicek" zainaugurowały sezon zimowy w Zakopanem.

Od wielu lat delegacja z miasta partnerskiego Sopotu w grudniu odwiedza Zakopane, by symboliczną zamianą desek, kitesurfingowej na snowboardową, zainaugurować sezon zimowy. Tym razem spotkanie miało miejsce na stoku Ośrodka Narciarskiego Harenda, a deskami już tradycyjnie wymienili się burmistrz Zakopanego Leszek Dorula i prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Wydarzenie swym żywiołowym występem uświetniły dzieci z zespołu "Zbójnicek" z Zębu. 

Chwilę wcześniej w obecności zastępcy burmistrza Agnieszki Nowak-Gąsienicy i sopockiej radnej Aleksandry Gosk burmistrz, prezydent i prezes Outdoor Cinema Paweł Adamski podpisali porozumienie w sprawie organizacji Kina Letniego Sopot-Zakopane w najbliższych latach.

Tegoroczną nowością były zawody narciarskie, podczas których w dwóch przejazdach rywalizowali ze sobą przedstawiciele Zakopanego i Sopotu. Podium należało do narciarzy spod Giewontu: pierwsze miejsce zajął Szymon Gąsienica, drugie młodzieżowy radny Franciszek Zięba, a trzecie radny Krzysztof Wiśniowski "Żaba". O radosną atmosferę zawodów zadbał prowadzący Andrzej Hyc.

Długa i piękna zima przed nami, cieszmy się nią, w górach i nad morzem - zgodnie podkreślali włodarze obydwu miast, zachęcając do odwiedzin Zakopanego i Sopotu. 

(APM)