Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   5.6   0   71.4   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   10.9
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   8.59   10.41
Józefa Piłsudskiego   5.75   7.13
Tytusa Chałubińskiego   6.67   8.28
Kuźnice   7.28   8.85
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Wt. 24.06 08:00
Deszczowo
12° / 12° słabe opady deszczu
Śr. 14:00
Słonecznie
23°
Czw. 14:00
Zachmurzenie
24°
Pt. 14:00
Deszczowo
17°
Sob. 14:00
Zachmurzenie
20°
Nd. 05:00
Deszczowo
15°
Zdjęcie promujące Zakopane

Sezon zimowy otwarty

Zawody narciarskie miast partnerskich, wymiana desek i występ dziecięcego zespołu "Zbójnicek" zainaugurowały sezon zimowy w Zakopanem.

Od wielu lat delegacja z miasta partnerskiego Sopotu w grudniu odwiedza Zakopane, by symboliczną zamianą desek, kitesurfingowej na snowboardową, zainaugurować sezon zimowy. Tym razem spotkanie miało miejsce na stoku Ośrodka Narciarskiego Harenda, a deskami już tradycyjnie wymienili się burmistrz Zakopanego Leszek Dorula i prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Wydarzenie swym żywiołowym występem uświetniły dzieci z zespołu "Zbójnicek" z Zębu. 

Chwilę wcześniej w obecności zastępcy burmistrza Agnieszki Nowak-Gąsienicy i sopockiej radnej Aleksandry Gosk burmistrz, prezydent i prezes Outdoor Cinema Paweł Adamski podpisali porozumienie w sprawie organizacji Kina Letniego Sopot-Zakopane w najbliższych latach.

Tegoroczną nowością były zawody narciarskie, podczas których w dwóch przejazdach rywalizowali ze sobą przedstawiciele Zakopanego i Sopotu. Podium należało do narciarzy spod Giewontu: pierwsze miejsce zajął Szymon Gąsienica, drugie młodzieżowy radny Franciszek Zięba, a trzecie radny Krzysztof Wiśniowski "Żaba". O radosną atmosferę zawodów zadbał prowadzący Andrzej Hyc.

Długa i piękna zima przed nami, cieszmy się nią, w górach i nad morzem - zgodnie podkreślali włodarze obydwu miast, zachęcając do odwiedzin Zakopanego i Sopotu. 

(APM)