Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Bardzo zła
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   40.79   2222.31   7.5   19.32
PM2.5 PM10
ul. Sienkiewicza   -   153.93
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   139.99   202.49
Józefa Piłsudskiego   0   0
Tytusa Chałubińskiego   20.31   30.38
Kuźnice   0.44   0.65
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   16.81   26.51
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: Partner
Pt. 27.11 04:00
Zachmurzenie
2° / 2° całkowite zachmurzenie
Sob. 13:00
Zachmurzenie
-0°
Nd. 13:00
Zachmurzenie
-2°
Pon. 13:00
Zachmurzenie
-2°
Wt. 13:00
Zachmurzenie
-0°
Zdjęcie promujące Zakopane

Gala Sportu 2020

Doceniając ogrom pracy i zaangażowanie z jakim każdego dnia trenerzy i wychowawcy szkolą, doskonalą i dbają o rozwój młodych sportowców, uczniów naszych szkół oraz podziwiając wyniki jakie osiągają nasi sportowcy na arenach kraju i poza jego granicami, Burmistrz Miasta, Pan Leszek Dorula przyznał doroczne nagrody i wyróżnienia. Jest to dowód uznania i szacunku Władz Miasta dla środowiska sportowego za reprezentowanie wysokiego poziomu sportowego, rozsławianie Zakopanego, Podhala, Polski, dostarczanie radości, wzruszenia i dumy. 

Każdego roku Burmistrz osobiście dziękował trenerom, działaczom, zawodnikom, Zakopiańskiej Sportowej Rodzinie, w czasie uroczystej Gali organizowanej podczas Dni Zakopanego. Rok 2020 jest inny, zmagamy się z trudnościami związanymi z panującym stanem epidemii, dlatego Burmistrz na łamach, tego wydawnictwa pragnie Państwu serdecznie pogratulować osiąganych wyników sportowych, podziękować za pracę, za wspieranie rozwoju młodego pokolenia zakopiańczyków, za dbałość o ich zdrowie i kształtowanie pozytywnych postaw społecznych, oraz życzyć dużo zdrowia i sukcesów tak na niwie sportowej jaki i w życiu osobistym. 

Nagrody i wyróżnienia zostały przyznane zasłużonym sportowcom, którzy tworzyli historię naszego miasta, trenerom, wychowawcom i zawodnikom. Wśród nagrodzonych zawodników znaleźli sięwybitni sportowcy, trzykrotny Mistrz Olimpijski Kamil Stoch, Mistrz Świata Dawid Kubacki, medalista pucharu świata w snowboardzie Oskar Kwiatkowski, Aleksandra Król czy Weronika Biela,oraz wielu młodych bardzo utalentowanych zawodników, których listę zamieszczamy poniżej. Jest na tej liście również „silna ekipa” zakopiańczyków reprezentująca nasze miasto w sportach siłowych oraz drużyna sportowców niepełnosprawnych.

Zasłużeni sportowcy, medaliści mistrzostw Polski, Europy mistrzostw Świata: 
Ewa Grabowska –Gaczorek - trenerka, narciarka alpejska, zawodniczka TS Wisły Zakopane, mistrzyni Europy juniorek w slalomie gigancie w 1980r., wielokrotna mistrzyni Polski, uczestniczka ZIO w Sarajewie w 1984r.

Stanisław Gąsienica – Daniel - Skoczek narciarski, zawodnik TSWisłyZakopane, brązowy medalista Mistrzostw Świata FIS w Wysokich Tatrach w 1970r., olimpijczyk z Sapporo 1972. Wychowanek trenera  Jana Gąsiorowskiego, 2-krotny mistrz Polski w skokach na średniej i dużej Krokwi i 4-krotny wicemistrz kraju.

Józef Gąsienica – Sobczak - narciarz, biathlonista, jeden z największych talentów w historii polskiego biathlonu, trzykrotny medalista mistrzostw świata, czterokrotny olimpijczyk (1956, 1960, 1964, 1968). 3-krotny medalista MŚ: dwukrotnie srebrny(1966) i brązowy (1965), 2-krotny mistrz Polski, 4-krotny wicemistrz.


Nagrodzeni i wyróżnieni trenerzy. Ogółem nagrodzono i wyróżniono 46 trenerów.

AZS Zakopane

Michał Sitarz
Marcin Sitarz
Jakub Kot
Dariusz Stanuch
Kazimierz Długopolski
Krystian Długopolski

KS RUTKOW-SKI

Łukasz Rutkowski

K.S. „FIRN” Zakopane

Michał Nikliński

SN PTT - 1907 Zakopane

Jerzy Witowski
Jolanta Malczewska
Alicja Trzebunia
Ireneusz Kubin

F2 DAWIDEK TEAM.PL

Paweł Dawidek

KS Frajda Zakopane

Maciej Ćwikła
Łukasz Nawalaniec
Gabriela Polak
Gabriela Nawalaniec
Leszek Ćwikła
Paulina Szybkowska

Handicap Zakopane

Marta Zborowska
Szymon Kraciuk
Małgorzata Tlałka-Długosz
Anna Łowczowska
Mirosława Witowska

Klub Sportowy Eve-nement

Andrzej Zarycki
Krzysztof Miętus

UKS przy Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem

Bartłomiej Pawlikowski
Tomasz Sobański

UKS „Olczanka”

Piotr Worwa

KS Tatra Ski Akademy

Karolina Klimek

TS Wisła Zakopane

Józef Jarząbek

Trener Kulturystyki

Joanna Sachadyń - Hładowczak

UKS MitanSKI

Wojciech Mitan

Stowarzyszenie Spotkania z Filmem Górskim

Magdalena Ziaja – Żebracka

KS Zakopane

Maciej Wadas
Sebastian Bibro
Wiktor Pawlica

Okręgowy Związek Łyżwiarstwa Szybkiego

Sławomir Mancewicz
Jan Trzebunia

UKS „ORŁY”

Krzysztof Wiśniowski
Zbigniew Szczerba
Katarzyna Macedońska

Nagrodzeni i wyróżnieni zawodnicy

AZS ZAKOPANE

Amilkiewicz Tymoteusz
Bełtowska Pola
Bębenek Szymon
Biela Weronika
Ciszek Stanisław
Gąsienica – Ciaptak Maciej
Gruszka Mateusz
Kaciczak Martyna
Kaciczak Olga
Karpiel Kamila
Karpiel Zuzanna
Kot Maciej
Krajewska Daria
Kula Maria
Kwiatkowski Oscar
Leja Krzysztof
Łukaszczyk Aleksandra
Marusarz Wojciech
Mróz Maciej
Nikola Komorowska
Nowaczyk Michał
Pałasz Magdalena
Pawlikowska Róża
Polanowska Amelia
Polanowska Wiktoria
Radosław Jakubski
Sitarz Julia
Stękała Andrzej
Szwab Joanna
Urbański Patryk
Wróbel Marcin

Wyróżnieni:
Kacper Stosel
Marcelina Bełtowska
Słowik Natalia
Olimpia Kwiatkowska
Kaciczak Bartłomiej
Rutkowski Mikołaj
Mrugała Urszula
Zuzanna Ziemianin

F2 DAWIDEK TEAM.PL

Bucka Nicole
Dawidek Weronika
Galica Zuzanna
Gradzik Małgorzata
Klimek Mateusz
Knesz Kamil
Król Aleksandra
Kulpińska Klara
Mikołajczyk Maciej
Ożóg Maria
Piwowarczyk Nadia
Piwowarczyk Natasza
Półtorak Karolina
Skupień Daniel
Socka – Gawlak Jakub
Walas Jakub
Wilk Michał
Woźniak Oliwia

Wyróżnieni
Stokłosa Natalia
Kulpiński Anatol
Majerczyk Patryk

KSEve–nement Zakopane

Stoch Kamil
Hula Stefan

K.S. „FIRN” ZAKOPANE

Kolasa Barbara
Wysocka Julia

SNPTT – 1907 Zakopane

Kubin Liwia
Maksymilian Rzepka

Wyróżnieni
Gąsienica – Roj Marcelina
Śmieszek Aleksandra
Pęksa Marcin

Fundacja Handicap Zakopane

Kaim Jakub
Kin Andrzej
Strama Patrycja
Świczkowski Rafał
Wiercioch Antoni
Zięba Klemens
Kicmal Krystian

Wyróżnieni
Etynkowski Klemens
Gut Paweł
Hoły Maciej
Krajewski Maciej
Mrozek Bartosz
Papież Marcin
Samek Andrzej
Walkosz – Strzelec Wiktoria

KS Frajda Zakopane

Cukier Antoni

Wyróżniona
Nawalaniec Zofia

UKS Orły Zakopane

Kowalska Daria
Skorski Jakub
Wiśniowska Klaudia

KS TEAM MB

Bańdo Magdalena

TKN TATRA TEAM

Elantkowski Jan

TS Wisła Zakopane

Jarosz Mateusz
Jarząbek Dawid
Jarząbek Kacper
Kubacki Dawid
Murańka Klemens
Szczechowicz Andrzej

UKS przy Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego

Wydra Patryk

KS. MitanSki

Błażej Budz
Majcher Maria
Mitan Juliusz
Żółtek Emilia
Skarbek Malczewska Anna

KS Wiking Starachowice /sporty siłowe/

Komisarek Waldemar
Kozielski Krzysztof
Mazur Małgorzata
Wegiera Jan
Wegiera Michał

Tatra Ski Academy

Badałek Wiktoria
Zięba Hanna

BKS WP Kościelisko /biathlon/

Mąka Anna