Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   56.08   0   10.54   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   41.27
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   -   -
Józefa Piłsudskiego   35.16   50.21
Tytusa Chałubińskiego   33.51   47.66
Zofii i Witolda Paryskich   46.88   68.41
Kuźnice   15.38   21.06
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   -   -
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Wt. 05.12 19:00
Zachmurzenie
-7° / -5° zachmurzenie małe
Śr. 13:00
Śnieg
Czw. 13:00
Śnieg
-1°
Pt. 13:00
Zachmurzenie
Sob. 13:00
Zachmurzenie
Nd. 13:00
Zachmurzenie
Zdjęcie promujące Zakopane

Olimpijczykom podziękowała także Szkoła Mistrzostwa Sportowego podczas uroczystego podsumowanie sezonu sportowego 2017/2018. Wziął w nim udział Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula, który przekazał pamiątkowe dyplomy wybitnym sportowcom i absolwentom szkoły, kończącym w tym roku karierę – Justynie Kowalczyk i Konradowi Niedźwiedzkiemu.

Podziękowania otrzymał także nieobecny na gali w Urzędzie Miasta Zakopane Wojciech Marusarz, który podczas igrzysk w PyeongChang reprezentował nasz kraj w kombinacji norweskiej oraz trener reprezentacji Polski kobiet w łyżwiarstwie szybkim Krzysztof Niedźwiedzki.

Burmistrz wziął także udział w rozdaniu statuetek uczniom z najlepszymi sportowymi wynikami w tym sezonie.

Przed rozpoczęciem uroczystości Justyna Kowalczyk odbiła odcisk dłoni w "alei gwiazd" przed budynkiem szkoły, a wraz z pozostałymi zaproszonymi olimpijczykami wybrała swoje drzewko, na którym zawiesiła pamiątkową tabliczkę.

W spotkaniu wzięli udział także uczestnicy Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich w PyeongChang, którzy także otrzymali podziękowania i gratulacje. Z kolei swoimi wrażeniami z udziału w paraolimpiadzie jako delegat techniczny dzieliła się Naczelnik Wydziału Turystyki, Sportu i Rekreacji Zofia Kiełpińska - była biatlonistka i biegaczka narciarska, olimpijka.

Na zakończenie uroczystości szczególne podziękowania od władz samorządowych, absolwentów, uczniów, rodziców i pracowników szkoły otrzymała odchodząca na emeryturę dyrektor Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego Barbara Sobańska, która w tej placówce przepracowała 40 lat, kierując nią od 2000 r. i doprowadzając do koniecznej i wyczekiwanej modernizacji i rozbudowy. Szkoła jest kuźnią sportowych talentów, wychowała wielu olimpijczyków i medalistów.

(AKS)