Jakość powietrza
Brak danych
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   -   -   -   -
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   -
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   0.07   0.11
Józefa Piłsudskiego   0.01   0.08
Tytusa Chałubińskiego   0.2   0.24
Kuźnice   0   0
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Śr. 09.07 11:00
Deszczowo
9° / 10° umiarkowane opady deszczu
Czw. 14:00
Deszczowo
12°
Pt. 14:00
Deszczowo
14°
Sob. 14:00
Deszczowo
15°
Nd. 14:00
Deszczowo
18°
Pon. 08:00
Zachmurzenie
19°
Zdjęcie promujące Zakopane

Medale sportowców z niepełnosprawnością - Narciarskie Mistrzostwa Świata INAS 2019

Dwa medale Narciarskich Mistrzostw Świata  INAS 2019 we Francji zdobyli alpejczycy trenujący z  Fundacją HANDICAP Zakopane.

W  dniach 5-10 marca 2019 r. we Francji, w Lans en Vercors koło Grenoble, rozegrano Narciarskie Mistrzostwa Świata INAS 2019.  INAS to światowe stowarzyszenie skupiające narciarzy z niepełnosprawnością intelektualną: alpejczyków i biegaczy.

W zawodach uczestniczyło 12 reprezentacji, m.in. Francja , Austria i Japonia, oraz reprezentacja Polski: alpejczycy to sportowcy trenujący z Fundacją HANDICAP Zakopane. Polscy alpejczycy (jeszcze  juniorzy)  w konkurencji seniorów zaliczyli bardzo dobre występy:

Wśród pań Agnieszka Kociołek  wywalczyła srebrny medal, a Patrycja Strama - brązowy medal  w slalomie gigancie w kategorii II2. To najlepsze wyniki Polek w Mistrzostwach Świata INAS.

Bardzo dobrze w mocno obsadzonej męskiej grupie II2  wystąpili chłopcy: Klemens Zięba zajął 5 miejsce w supergigancie i  7 miejsce w gigancie, a Antoni Wiercioch zdobył 6 miejsce w gigancie.

"Zawody odbywały się na trudnych, stromych trasach, a zmienne warunki śniegowe i pogodowe dodatkowo utrudniały starty. Celem naszego udziału w Mistrzostwach Świata była pierwsza konfrontacja i zdobycie doświadczenia w zawodach na najwyższym szczeblu. Nasi zawodnicy pojechali na swoim najlepszym poziomie, jestem z nich bardzo dumna. Mistrzostwa były dla naszych sportowców trudną lekcją, a medale dziewczyn i honorowe miejsca chłopców potwierdzają efektywność pięcioletniej, systematycznej pracy Fundacji z Podopiecznymi. Serdecznie gratuluję naszym zawodnikom, dziękuję za wsparcie i sponsoring  PZU, Rodzicom oraz Fundacji HANDICAP Zakopane, BO Małopolska, UM Zakopane i Gminie Kościelisko oraz Berdax, a za pomoc w rejestracji  Łukaszowi Głaskowi i ZSS Sprawni Razem" - podsumowała udział alpejczyków z niepełnosprawnością w 2019 INAS World Skiing Championships prezes Fundacji HANDICAP Zakopane, Małgorzata Tlałka-Długosz.

Tekst i zdjęcia: Fundacja Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane

(APM)