Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   25.75   0   36.95   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   21.06
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   37.06   55.59
Józefa Piłsudskiego   17.72   22.1
Tytusa Chałubińskiego   4.62   6.1
Zofii i Witolda Paryskich   16.84   25.64
Kuźnice   5.59   7.25
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   0.35   0.42
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Pt. 26.04 02:00
Zachmurzenie
-1° / -0° zachmurzenie małe
Sob. 14:00
Deszczowo
Nd. 14:00
Zachmurzenie
14°
Pon. 14:00
Zachmurzenie
19°
Wt. 14:00
Zachmurzenie
21°
Zdjęcie promujące Zakopane

Konferencja Kooperacje 3D z udziałem Ministra Patryka Jakiego

27 marca w Urzędzie Miasta Zakopane odbyło się spotkanie „Kooperacje 3D – model wielosektorowej współpracy na rzecz wsparcia osób i rodzin”, w którym wzięli udział Wiceminister Sprawiedliwości Patryk Jaki, Poseł Edward Siarka oraz Burmistrz Leszek Dorula. Konferencja poświęcona była tworzeniu skutecznej sieci współpracy w dziedzinie pomocy społecznej. Związana była także z otwarciem Lokalnego Punktu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Zakopanem.

- W każdym z nas tkwi współczucie dla drugiego człowieka. Tak byliśmy wychowywani, by pomagać i wspierać innych. Dziś trochę się to zmienia, zmieniają się też problemy, ale w pomoc włączają się za to wyspecjalizowane instytucje. Cieszę się, że te istniejące w Zakopanem są dobrze przygotowane do działania, a także że powstają nowe – takie jak Lokalny Punkt Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem – powiedział Burmistrz Leszek Dorula rozpoczynając spotkanie. Deklarował także pomoc i zaangażowanie ze strony Miasta.

- Dzisiaj oficjalnie otwieramy w Zakopanem Punkt Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Mam nadzieję, że będzie on jedną z ważnych części polityki miasta w tej dziedzinie, a także efektywnym narzędziem komunikacji z Ministerstwem Sprawiedliwości. Do tego punktu będzie mogła zgłosić się każda osoba i otrzymać tam pomoc. Wiem, że o to bardzo starał się burmistrz Leszek Dorula – mówił Minister Patryk Jaki, gratulując podjętego trudu wypracowania efektywniejszej i lepszej współpracy na rzecz osób objętych pomocą społeczną.

Lokalny Punkt Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Zakopanem jest współfinansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Zapewnia on bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną, a także pomoc psychiatry, psychoterapeuty, mediatora oraz wsparcie materialne. Mieści się przy ul. Jagiellońskiej 7 (piętro IV, pokój nr 40) i czynny jest w poniedziałek w godz. 15:00-19:00 oraz od wtorku do czwartku w godz. 8:30 – 12:30. Kontakt telefoniczny – tel. 724 222 700.

Spotkanie zainaugurowało także długofalowy projekt, który potrwa 18 miesięcy. Ten czas pozwoli dopracować przy udziale wykwalifikowanych trenerów właściwy model kooperacji organów samorządowych, instytucji oraz ich pracowników w naszym mieście i powiecie. Założenia projektu zaproszonym pracownikom społecznym i przedstawicielom współpracujących instytucji prezentowali: Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zakopanem Włodzimierz Słomczyński, koordynator regionalny projektu z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie Justyna Mańka oraz ekspert ds. opracowania modelu Józefa Grodecka. Następnie odbyła się część warsztatowa poświęcona praktycznym aspektom projektu.

(AKS)