12°
Pon. 04:00
Zdjęcie promujące Zakopane

9 medali sportowców z HANDICAP’u w Małopolskich Mistrzostwach

13 sportowców Fundacji HANDICAP Zakopane wystartowało w poniedziałek 27.05.2019 w Mistrzostwach Małopolski SPRAWNI RAZEM. Zawody odbyły się w Krakowie na stadionie MOS Wschód, gromadząc ponad 60 zawodników  z Małopolski.

Sportowcy rywalizowali w wybranych konkurencjach w lekkoatletyce. Naszymi multimedalistami zostali:   w grupie ZD  mężczyzn - Antoni Wiercioch, który zwyciężył w biegu na 100m i w skoku w dal, a w grupie ZD kobiet złoto, srebro i brąz wywalczyła Patrycja Strama (100m, skok w dal, sztafeta). Medale wywalczyli też Maciej Hoły- srebro (pchnięcie kulą) i Klimek Zięba - brąz (skok w dal).

Świetnie spisali się w swoich pierwszych zawodach regionalnych trenujący z HANDICAP’em reprezentanci  CHATKI-Nowy Targ  i SOSW- Nowy Targ .  Dla nich srebro dla Kamila Zająca (skok w dal -SOSW N.Targ), , i dla Ani Szewczyk (bieg na 100m -SOSW N. Targ), oraz brąz w sztafecie kobiet (Julianna Pępek-SOSW N. Targ, Małgorzata Garbacz-CHATKA N.Targ, Patrycja Strama- HANDICAP Z-ne, Weronika Lech-CHATKA N.Targ .

Te bardzo dobre wyniki dają naszym najlepszym sportowcom kwalifikację do reprezentacji Małopolski na Mistrzostwa Polski, które odbędą się na początku czerwca 2019 w Ciechanowie.

Gratulujemy Sportowcom i dziękujemy Trenerom i Kibicom. Dziękujemy PZU za niezawodne wsparcie startu naszych Sportowców.

Tekst i zdjęcia: Fundacja Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane