Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Bardzo dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   5.99   380.56   52.98   8.51
PM2.5 PM10
ul. Sienkiewicza   -   19.03
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   15.52   21.03
Józefa Piłsudskiego   16.96   24.62
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   13.35   18.68
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: Partner
Wt. 04.08 23:00
Deszczowo
16° / 15° słabe opady deszczu
Śr. 14:00
Deszczowo
15°
Czw. 14:00
Zachmurzenie
25°
Pt. 14:00
Zachmurzenie
23°
Sob. 14:00
Zachmurzenie
26°
Nd. 14:00
Deszczowo
22°
Zdjęcie promujące Zakopane

Zakopane otwiera się na lato!

Najbliższe dni będą gorące i wypełnione emocjami - nie tylko ze względu na afrykańskie upały. Co czeka nas na początku lata? W planach mamy festiwal „Lato  z Radiem”, Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej, a w samym centrum miasta przez całe lato będzie realizowany projekt Kulturalny Plac Niepodległości. Miasto Zakopane, wraz z Zakopiańskim Centrum Kultury Zapraszają na słoneczny długi weekend!

Już dzisiaj na Równi Krupowej rozpocznie się festiwal „Lato z Radiem” organizowany przez Radiową Jedynkę. W programie m.in. Kayah, Hanka Rybka, Włodek Pawlik i Chopin University Big Band. Na pierwszy koncert zapraszamy do willi Czerwony Dwór na godz. 16.00. Czekać tam będzie Włodek Pawlik Trio. Szczegółowy program jest dostępny na oficjalnej stronie festiwalu – www.polskieradio.pl.


Zakopane przygotowało także coś dla miłośników muzyki klasycznej. 30 czerwca rozpocznie się Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Będzie to świetna okazja do zapoznania się z wielkimi dziełami muzyki organowej i kameralnej, granymi przez znakomitych artystów przyjeżdżających z całego świata. Festiwal odbywać będzie się miedzy innymi w Sanktuarium Najświętszej Rodziny , w Kościele na Górce, w Sanktuarium Narodowym na Krzeptówkach , w sali Miejskiej Galerii Sztuki oraz w Teatrze im. St I. Witkiewicza . Inauguracja tego doniosłego wydarzenia odbędzie się już w niedzielę, 30 czerwca w Willi Czerwony Dwór. Wszystkie ważne informacje dotyczące festiwalu są dostępne na stronie www.festiwale.zakopane.pl.


Ponadto, przez cały sezon letni zapraszamy na Kulturalny Plac Niepodległości, który Zakopane tworzy wspólnie z młodymi artystami i ludźmi kultury. W tym roku specjalnie przygotowaliśmy w naszym mieście nową przestrzeń, w której zapraszamy na relaks, dyskusję i wspaniałe zajęcia dla dzieci i nie tylko. Tym razem Kulturalny Plac Niepodległości otwiera się także na inicjatywę ze strony samych Mieszkańców Miasta. Każdy może zaproponować swój projekt do Biura Patentów i Dobrych Pomysłów. Stwórzmy razem wydarzenie, na którym sami chcielibyśmy być! Kontener otwieramy w poniedziałek, 1 lipca na Placu Niepodległości.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę i Facebooka : zakopane.pl / https://www.facebook.com/placniepodleglosci/


Zapowiada się cudowny długi weekend pod Tatrami! Słoneczne Zakopane zaprasza!