Nd. 14:00
Deszczowo
Zdjęcie promujące Zakopane

Medale, medale, medale dla HANDICAP’u

Sportowcy Fundacji HANDICAP Zakopane kontynuują medalową passę w zawodach sportowych osób z niepełnosprawnością. W Małopolskich Zawodach Olimpiad Specjalnych w lekkoatletyce i bocce rozgrywanych 31 maja 2019 w Krakowie znowu posypał się grad medali.

Nasi sportowcy startowali w skoku w dal, biegu na 100m, pchnięciu kulą, oraz w rozgrywkach drużynowych i deblowych w bocce. Lekkoatleci zdobyli 7 medali: Rafał Świczkowski - dwa razy srebro, Krystian Kicmal - srebro i brąz, Antoni Wiercioch – dwa razy brąz, Patrycja Strama - brąz. Tuż za podium uplasowali się też Klemens Zięba i Jakub Kaim. Debiutująca w turnieju bocce drużyna w składzie Maciej Hoły, Andrzej Kin, Paweł Gut i Marcin Papież wywalczyła srebrny medal, a w rozgrywkach par - kolejne dwa srebrne medale. Na zakończenie zawodów odbyła się Wesoła Sztafeta przebierańców 4 x 100m, gdzie nasi wywalczyli wesołe srebro.

„Tegoroczne zawody Olimpiad Specjalnych zamykamy z dorobkiem 11 medali, co potwierdza wysoki poziom naszych sportowców. Cieszy udany debiut naszych zawodników bocce. Poszerzając zakres uprawianych dyscyplin sportowych udaje nam się włączać do rywalizacji sportowej coraz szerszy krąg zawodników, również pełnoletnich”- podsumowała występy podopiecznych Fundacji HANDICAP Zakopane prezes Małgorzata Tlałka-Długosz.

Tekst i zdjęcie: Fundacja Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane