Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   -   0   100.74   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   -
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   8.64   11.36
Józefa Piłsudskiego   5.74   7.25
Tytusa Chałubińskiego   7.52   9.59
Zofii i Witolda Paryskich   13.85   20.86
Kuźnice   7.56   9.47
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   0.52   0.68
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Czw. 25.04 17:00
Śnieg
9° / -3° słabe opady śniegu
Pt. 14:00
Deszczowo
Sob. 14:00
Deszczowo
10°
Nd. 14:00
Zachmurzenie
15°
Pon. 14:00
Zachmurzenie
19°
Wt. 14:00
Zachmurzenie
21°
Zdjęcie promujące Zakopane

Zakopane Zimową Gwiazdą Travelist 2024

Sekretarz miasta Grzegorz Cisło odebrał dziś to zaszczytne wyróżnienie z rąk redakcji Travelist.pl Dziękujemy za wszystkie oddane na nas głosy!


Ranking, za którym stoją eksperci Magazynu Travelist.pl, przyciągnął tysiące internautów, którzy poprzez głosowanie wyróżnili miejsca i atrakcje idealne na zimową przygodę.

Wśród górskich miejscowości króluje Zakopane

Choć walka o pierwsze miejsce trwała do samego końca, to ostatecznie król zimy mógł być tylko jeden. Na pierwszym stopniu podium wśród miejscowości górskich znalazło się Zakopane. Teraz to już nie tylko zimowa stolica Polski, ale i prawdziwa gwiazda. Zakopane co roku przyciąga rzesze turystów spragnionych „prawdziwej” zimy. Prawdziwej, czyli pełnej białego puchu, smakującej oscypkiem i kwaśnicą, w otoczeniu śnieżnych szczytów i przy akompaniamencie góralskiej muzyki. Dodatkowo na popularność tego podhalańskiego miasteczka wpływają położone w okolicy ośrodki narciarskie, zawody w skokach narciarskich czy słynna impreza sylwestrowa.

Wyższość Zakopanego musiały uznać dwie dolnośląskie miejscowości – Karpacz i Szklarska Poręba. Te znalazły się odpowiednio na drugim i trzecim miejscu podium. Co sprawia, że Polacy pokochali ten region naszego kraju? Tutejszym miasteczkom nie można odmówić klimatu oraz uroku. O to z pewnością dba Liczyrzepa, czyli legendarny Duch Gór. Cechuje je również nieco większa kameralność. Dużym atutem jest bliskość Czech i doskonała infrastruktura w ośrodkach narciarskich. I wisienka na torcie – Karkonosze. Równie magiczne jak Tatry, chociaż nieco bardziej dostępne dla przeciętnego turysty. Aczkolwiek wybierając się na szlak, nie należy ich z pewnością lekceważyć.

Nad morzem najpopularniejszy Kołobrzeg

Kołobrzeg – miasto z drugą najpiękniejszą plażą w Rankingu Polskich Plaż 2023 – w plebiscycie Zimowych Gwiazd Travelist 2024 nie ma konkurencji i plasuje się na najwyższym stopniu podium. Co przesądziło o sukcesie? Z pewnością brak miejsca na nudę! Kurort czaruje swoją wyjątkową Starówką i uroczym Nadmorskim Parkiem Zdrojowym. Do tego Latarnia Morska, Skansen Morski i ciekawe muzea, takie jak chociażby Muzeum Oręża Polskiego i Muzeum 6D Maszoperia.

Na podium znalazły się również Gdańsk i Hel, czyli zdobywcy kolejno drugiego i trzeciego miejsca. Hel, jeden z 15 najbardziej zdumiewających półwyspów świata według serwisu The World Geography, przyciąga swoją dzikością i tajemniczością. Z kolei ⅓ Trójmiasta, dzięki licznym kultowym spotom, jest atrakcyjnym miejscem na urlop o każdej porze roku. Droga Królewska, Fontanna Neptuna, Park Oliwski, Westerplatte, Szlak Lwa Heweliona – lista miejsc, które warto tutaj zobaczyć, jest naprawdę długa.

Źródło: Travelist

(APM)