Jakość powietrza
Stopień jakości powietrza Dobra
Legenda
  Bardzo dobra
  Dobra
  Umiarkowana
  Brak danych
  Dostateczna
  Zła
  Bardzo zła
tabelka scrollowana
Czujniki GIOŚ NO2 CO O3 SO2
ul. Sienkiewicza   9.7   0   101.39   0
- - - - PM2.5 PM10 - - - - - - - -
ul. Sienkiewicza   -   15.67
Czujniki o mniejszej dokładności:
Kamieniec   4.22   5.3
Józefa Piłsudskiego   3.5   4.78
Tytusa Chałubińskiego   6.32   8.47
Zofii i Witolda Paryskich   5.21   7.27
Kuźnice   4.55   5.81
Szkoła Podstawowa w Kościelisku   0.38   0.49
Wszystkie odczyty podawane są w µg/m3
Partner: airly
Wt. 21.05 17:00
Deszczowo
20° / 12° słabe opady deszczu
Śr. 14:00
Deszczowo
16°
Czw. 14:00
Deszczowo
12°
Pt. 14:00
Deszczowo
16°
Sob. 14:00
Deszczowo
15°
Nd. 14:00
Deszczowo
17°
Zdjęcie promujące Zakopane

Prolog United Europe Jazz Festiwal - Wiosna Jazzowa Zakopane 2024

Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury serdecznie zapraszają do Klubokawiarni Stacja Kultura na konferencję prasową zapowiadającą Wiosnę Jazzową 2024 oraz koncert Sitkowski Band – Two Generations w projekcie „Jazz Meets The Beatles”.

PROLOG WIOSNY JAZZOWEJ ORAZ KONCERT
21 marca, godz. 17:00,
Zakopiańskie Centrum Kultury,
Klubokawiarnia Stacja Kultura Zakopane,
ul. Chramcówki 35

W konferencji wezmą udział: Agnieszka Nowak-Gąsienica – Zastępca Burmistrza Miasta Zakopane, Marcin Kusy – Dyrektor Artystyczny Wiosny Jazzowej Zakopane. W programie: zaproszenie na Wiosnę Jazzową, program festiwalu, zapowiedź wydarzeń wiosennych. Po konferencji zapraszamy do nowej przestrzeni kulturalnej: Klubokawiarni Stacja Kultura Zakopane na koncert w wykonaniu utalentowanej wokalistki pochodzącej z Zakopanego. ANNY GĄSIENICY – BYRCYN & SITKOWSKI BAND „JAZZ MEETS THE BEATLES"

Sitkowski Band - Two Generations w projekcie "Jazz Meets The Beatles"

Projekt powstał w 2021 roku i został zapoczątkowany zarejestrowaniem płyty w legendarnym Studiu M im. SBB w Radiu Opole. Album następnie został wydany przez Radio Opole pod tytułem “Jazz Meets The Beatles”. Liderem zespołu SITKOWSKI BAND - TWO GENERATIONS jest Mirosław Sitkowski, ceniony polski perkusista jazzowy oraz sesyjny. Zespół ten to połączenie muzycznego doświadczenia z młodzieńczą pasją. W projekcie gościnnie występuje utalentowana, młoda wokalistka, zwyciężczyni debiutów na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2021 roku - Ania Byrcyn. W skład zespołu wchodzą dwie pary ojciec i syn. Na saksofonach są to Jerzy i Dawid Główczewscy, a na perkusji i basie Mirosław i Maciej Sitkowscy. Za instrumentami klawiszowymi zasiada znakomity krakowski pianista Tomasz Białowolski. WSTĘP WOLNY 

20 LAT UNITED EUROPE JAZZ FESTIVAL W ZAKOPANEM 

Tak! To już 20 lat minęło, ale nie bezpowrotnie. Jedno z najważniejszych wydarzeń koncertowych w kraju, zawsze na wiosnę, schodząc z gór pod stopy Giewontu, przypomina o sobie. Kiedy 1 maja 2004 roku Polska wchodziła w szeregi państw Zjednoczonej Europy, właśnie w Zakopanem postanowiono uczcić ten fakt festiwalem radości i nadziei. Jazz nadawał się do tego idealnie i od samego początku był organizowany w niespotykanej do tej pory skali. W Zakopanem doszło do spotkania przedstawicieli czterech miast z państw tzw. Grupy Wyszehradzkiej, na którym powołano do życia międzynarodowy Festival objazdowy grając jednocześnie na scenach takich miast, jak: Hradec Kralove w Czechach, Banskiej Bystricy na Słowacji, Salgotarjan na Węgrzech i w Zakopanem. I tak, gdy z Tatr umyka zima, na równiny miasta i okolic spływają dźwięki muzyki jazzowej, bluesowej i gospel rodem z Ameryki, Afryki, Europy nie zapominając przy tym o naszym rodzimym folklorze. Spoglądając wstecz za siebie nie sposób nie zauważyć mieszających się stylistycznie i wykonawczo występów artystów takiej miary jak: Golden Gate Quartet, Joe Murani (ten od Louisa Armstronga), Chris Barber, Bil Evans, The Jackson Singers, Earl Green, Nigel Kennedy, Hirram Bullock, Joe Turner, Malvin Taylor, Livin’ Blues, Christoph Titz … No i oczywiście nasi: Jazz Band Ball Orchestra, Zbigniew Namysłowski, Tomasz Stańko, Jan Ptaszyn Wróblewski, Tomasz Szukalski, Janusz Muniak, Jarek Śmietana, Wojciech Karolak, Ewa Bem i wielu, wielu jeszcze innych … Festiwalowe okoliczności to podhalańskie plenery, wyjątkowi artyści, różnorodność jazzowej formuły i wiele miejsc, w których przez cztery dni rozbrzmiewać będzie muzyka. A zatem – to już tradycja - JEŚLI JAZZ NA SZCZYTACH, TO TYLKO W ZAKOPANEM. ZAPRASZAMY! 

Organizatorami projektu są Miasto Zakopane i Zakopiańskie Centrum Kultury 

Więcej na www.festiwale.zakopane.pl/wiosna-jazzowa 

BILETY W SPRZEDAŻY OD 21 MARCA NA WWW.ZAKOPANE-SKLEP.PL